به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح دوشنبه در مراسم تجلیل از اصحاب رسانه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب در منظومه دیگر انقلاب‌های تاریخ جهان نیست. یک انقلاب از عیار اتخاذ شده از بعثت انبیا است.

وی افزود: بسیاری از انقلاب‌ها که در تاریخ معاصر مشاهده کردیم بعد از مدتی آرمان‌های خود را کنار گذاشتند و یا مرزبندی خود را با جبهه استکبار از دست دادند و یا بعد از مدتی دچار فرورفت جریان انقلابی و وابستگی شدند.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران مردم‌سالار دینی است و مردم با نگاه دینی و فرهنگی به این انقلاب نگاه می‌کنند و در این راه شهدای بسیار و هزینه‌های بسیاری متحمل شده‌اند و با بصیرت انقلاب اسلامی پای این انقلاب ایستاده‌اند و خودشان را از این انقلاب با تمام دشمنی‌های استکبار از این انقلاب فاصله نگرفته‌اند و خود را نیز انقلابی می‌دانند.

وی ادامه داد: ۴۰ سال انقلاب و عمر انقلاب به اندازه دو برابر این عمر جهان استکبار با این انقلاب دشمنی کرده است؛ هشت سال جنگ تحمیلی، جنگ نیمه سخت، ترورها، تهاجم نرم و سخت ولی این انقلاب ایستاد و ۴۰ سال مقاومت کرد و این بزرگترین پیروزی انقلاب است و در کنار این ایستادگی پیشرفت‌های بسیار خوبی حاصل شد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی قابل شمارش نیست، تصریح کرد: اگر دشمنی‌های دشمنان نبود پیشرفت‌ها خیلی بیشتر بود و حماسه‌ای از پیشرفت حاصل می‌شد ولی اکنون نیز دستاوردهای خوبی را شاهد بوده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: دشمن می‌داند هر پدیده‌ای بعد از ۴۰ سال به قوام شخصیتی و وجودی خود می‌رسد. جهان استکبار دنبال این بود که ایران چهلمین سال پیروزی انقلاب را نبیند و این موضوع را علناً اعلام می‌کردند و خوشبختانه این جشن با شکوه برگزار شد و شکست دیگری برای آمریکا و جهان استکبار بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: این چهل سال به معنای تثبیت انقلاب اسلامی است و ۴۰ سال دوم چهل سال شکوفایی و رسیدن به تمامی آرمان‌ها و ارزش‌های وجودی این انقلاب است. به همین خاطر در آغاز دهه پنجم انقلاب، فشارها را بیشتر کردند چون می‌دانند دهه پنجم دهه تنفس و پیشرفت است.

وی بیان کرد: جشن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب به معنای این است که ما چهل سال ماندیم و شما شکست خوردید است. توقع این است که از این به بعد که در حوزه پیشرفت حرکت می‌کنیم همه مسئولان در عرصه پیشرفت تلاش کنند و خودشان را هزینه این انقلاب کنند و بر اساس عدالت‌محوری جامعه به اهداف مد نظر دست یابد.

صفایی بوشهری به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: همه رسانه‌ها روی گام دوم انقلاب کار کنند و باید کرسی‌های مختلف تشکیل شود و این بیانیه گفتمان غالب جامعه ما شود تا به آن پیشرفت لازم دست پیدا کنیم.

وی اظهار داشت: فضای انقلاب ما این است که زمین آماده کشت شده است و این کار خیلی بزرگی است و وظیفه همه مسئولان است که در عرصه‌های پیشرفت و تمدن‌سازی تلاش کنند.

امام جمعه بوشهر گفت: تهاجم رسانه‌ای از اهداف جهان استکبار است که می‌خواهند تهاجم ادراکی کرده و فکرها را مدیریت کنند تا رفتارها مطابق آن اندیشه‌ها حرکت کنند. هدف آنها این است که جامعه بر قطاری بنشیند و بر ریلی حرکت کند که ایستگاه آن تسلیم در برابر غرب است.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌های استکبار در این زمینه برنامه‌ریزی کرده‌اند و وقت زیادی را به این موضوع اختصاص داده‌اند. خط مقاومت رسانه و رسانه مقاومتی نقش مهمی در مقابل این تهاجم رسانه‌ای دارد و تاکنون در فضای ملی کارهای خوبی شده هرچند کافی نیست.

صفایی بوشهری افزود: امیدواریم این روند حرکتی در استان ادامه یابد و بتوانیم خط مقاومت رسانه‌ای و رسانه انقلابی را تقویت کنیم.