به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، فرماندار دیلم عصر پنج شنبه در این آئین گفت: نمایشگاه کتاب یک رویداد فرهنگی بسیار مناسب برای ترویج فرهنگ کتاب خوانی در جامعه است تا به روش‌های مختلف زمینه‌ای جهت ارتباط بیشتر مردم با این ابزار فرهنگی فراهم شود.

عبدالامیر قاسمی افزود: میزان مطالعه و کتاب خوانی از مهمترین اصول توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشوری است و با دنیای کنونی و ظهور فناوری‌های نوین و گفتگو های اینترنتی بی هدف و بی برنامه بیشترین زمان را از قشر وسیعی از مردم می‌گیرد و لذا توجه و اهمیت دادن به کتاب خوانی امری ضروری است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم در این آئین گفت: شانزدهمین دوره نمایشگاه کتاب با همکاری انتشارات حباب شامل ۱۸۰۰ عنوان با ۲۰ هزار جلد کتاب و در موضوعات روانشناسی، تاریخی، کودک و نوجوان، علمی و ادبی برای همشهریان و مهمانان نوروزی در شهرستان دیلم دایر شده است.

زهره محنایی هدف از برگزاری نمایشگاه کتاب در سطح شهرستان را اهمیت و توجه به امر کتاب و کتاب خوانی و تشویق کودکان و نوجوانان به امر کتاب خوانی عنوان کرد و افزود: فرهنگ کتاب و کتاب خوانی باید در بین اقشار مختلف جامعه ترویج و اشاعه پیدا کند و این مستلزم هماهنگی و همکاری تمام نهادهای فرهنگی در سطح شهرستان است.

گفتنی است نمایشگاه بزرگ کتاب به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری انتشارات حباب از ۱ الی ۳۰ فروردین ماه کنار بازارچه ساحلی شهرستان دیلم از ساعت ۷ الی ۱۲ برپاشده است