ارغوان مهدی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت، دریا و ساحل به عنوان یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر محسوب می‌شوند که فرصت بسیار خوبی برای توسعه گردشگری شناخته می‌شوند.

وی یکی از برنامه‌های در استان بوشهر را تقویت گردشگری دریایی عنوان کرد و ادامه داد: نخستین کشتی تفریحی استان بوشهر راه‌اندازی شده است و همچنین تفریحات متعدد دریایی برای گردشگران طراحی شده است.

سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر خاطرنشان کرد: عمارت‌ها و ساختمان‌های تاریخی بوشهر از دیگر ظرفیت‌ها است که برای انجام فعالیت خدماتی به بخش خصوصی واگذار می‌شوند.

وی بیان کرد: بازارچه‌های نوروزی برای فروش محصولات صنایع دستی استان بوشهر به منظور معرفی توانمندی‌های تولیدی و حمایت از صنعتگران در شهرهای گردشگر پذیر راه‌اندازی شده است.

مهدی‌زاده از افزایش تخت‌های هتل و هتل آپارتمان در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: راه‌اندازی هتل سنتی در شهرهای استان در دستور کار است و در این راستا ساختمان‌های تاریخی به بخش خصوصی واگذار و به هتل سنتی تبدیل می‌شود.

وی از اجرای طرح بوشهر توریسم ۲۰۲۲ طرح بوم‌گردی در ۲۴ روستای استان خبر داد و اضافه کرد: سه خیابان در شهرهای بوشهر، کنگان و گناوه در کنار ساحل به عنوان خیابان گردشگری تعیین شده است.