فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به نقشه‌های هواشناسی، ضمن ادامه بارش‌های پراکنده باران تا اواخر روز شنبه، از روز یکشنبه یک سامانه بارشی فعال و پرانرژی وارد استان می‌شود.

وی اضافه کرد: فعالیت این سامانه به تناوب و به صورت رگبار باران همراه با رعد و برق، وزش تندباد و گاهی طوفان تندری و ریزش تگرگ تا پایان روز سه شنبه در سطح استان ادامه می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: از روز یکشنبه تا سه‌شنبه نسبت به آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و جاده‌های مواصلاتی استان هشدار داده می‌شود.

شکوهی پور ادامه داد: همچنین در این مدت نسبت به وقوع طوفان تندری، رعد و برق‌های شدید و ریزش تگرگ در برخی ساعات هشدار داده می‌شود.

وی افزود: به سبب وزش باد شدید و گاهی طوفان با سرعت بیش از ۸۰ کیلومتر در ساعت، خلیج فارس به شدت مواج و طوفانی با ارتفاع موج بیش از ۳ متر پیش بینی می‌شود و وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک نیز در برخی نقاط دور از انتظار نیست.

شکوهی‌پور گفت: با توجه به تغییرات و ناپایداری‌های ناگهانی و شدید جوی، توصیه می‌شود طی این مدت تمام تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات در بخش تأسیسات زیربنایی، کشاورزی، باغداری، و ترددهای دریایی و زمینی اندیشیده شود.

وی تاکید کرد: با خروج این سامانه از استان، سامانه بارشی دیگری از روز چهارشنبه وارد استان می‌شود.