به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حسن شجاعی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: پس از اینکه مقدمات واگذاری نهایی دهکده گردشگری در ۱۳ اسفندماه سال گذشته به شهرداری بندر بوشهر انجام شد این دهکده در ۱۹ اسفندماه به سازمان مدیریت پسماند این شهرداری برای آماده سازی برای اسکان گردشگران نوروزی تحویل شد.

وی افزود: به دلیل اهمیت موضوع و پیش بینی ورود تعداد فراوانی از گردشگران نوروزی به بندر بوشهر، کار آماده سازی این دهکده گردشگری در سه سه شیفت شبانه روزی آغاز شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر تصریح کرد: در اولین گام پسماندهای ناشی از ساخت و سازهای محیط این دهکده با چندین دستگاه کامیون تخلیه شد تا اقدامات بعدی برای تنظیف این دهکده آغاز شود.

شجاعی با اعلام اینکه تا ساعات پایانی منتهی به آغاز سال جدید همکارانش در تلاش برای آماده کردن دهکده گردشگری برای اسکان گردشگران نوروزی بودند، ادامه داد: از روز اول فروردین امسال یک کمپ مجهز با امکانات مناسب در این دهکده تجهیز شد تا با توجه به استعداد و ظرفیت مناسب این مجموعه، همشهریان و مهمانان نوروزی بتوانند ساعات خوبی را در این محیط فرح بخش داشته باشند.

وی ادامه داد: در راستای توجه به خواسته‌ها و علایق مردم بوشهر و گردشگران نوروزی در خصوص ورزش‌های آبی، کار ایجاد یک پیست دوچرخه سواری، قایق سواری، جت اسکی و سایر تفریحات ورزشی مرتبط با دریا انجام شد که با استقبال خوب و بی نظیری نیز مواجه شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر بیان کرد: در دهکده گردشگری که به عنوان بزرگترین مجموعه تفریحی، فرهنگی و ورزشی بندر بوشهر مطرح است در کنار کمپ مخصوص اسکان گردشگران نوروزی، پارکینگ روباز، کافی‌شاپ، رستوران و نمایشگاهی از صنایع دستی و سوغات بوشهر در کنار یک سری غرفه‌های فروش پیش بینی شده که تا پاسی از شب اقدام به ارائه خدمات به مردم می‌کند.

شجاعی ادامه داد: طی سه روز گذشته گردشگران نوروزی استقبال بی نظیری از این دهکده گردشگری کرده‌اند و سعی ما نیز بر این بوده که به شکل منظمی اقدام به تنظیف این محیط از پسماندها کنیم تا خاطرات خوبی از سفر به بندر بوشهر و حضور در دهکده گردشگری در ذهن گردشگران نوروزی نقش ببندد.