به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید علی پاک نژاد ظهر یکشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان با تبریک سال جدید اظهار داشت: سال جدید از سوی مقام معظم رهبری با نام سال رونق تولید نامگذاری شده و همه مدیران اجرایی شهرستان با درایت و برنامه ریزی در تحقق این شعار تلاش خواهند کرد.

وی افزود: راه حل مشکلات اقتصادی همان رونق تولید است که باید با برگزاری جلسات کارگروه اشتغال و جذب سرمایه گذاران و بررسی تولیدات در سطح شهرستان رونق تولید مد نظر رهبر فرزانه انقلاب در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار گناوه با تقدیر از همه کمیته‌های ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان که در ایام نوروز با تلاش خستگی ناپذیر در حال خدمت رسانی به هموطنان هستند گفت: با تلاش همه مسئولان هم در بعد خدمات رسانی و هم امنیتی مشکل خاصی در شهرستان تا کنون وجود نداشته است.

وی بیان کرد: شهرستان گناوه در زمینه امنیتی از شهرستان‌های امن است که تلاش همه نیروهای نظامی و انتظامی در زمینه برقراری امنیت مردم جای تقدیر دارد.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران گناوه گفت: تا پایان روز سوم فروردین حدود ۲۸۰ هزار نفر اقامتی و حدود ۴۰۰ هزار نفر نیز تردد در شهرستان گناوه ثبت شده است.

وی گفت: شهرستان گناوه از نقاط گردشگرپذیر کشور است و هر ساله پذیرای تعداد زیادی از مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور است که باید از این فرصت نهایت بهره را برد و برای مناطق تجاری و بازار و گردشگری برنامه‌ریزی مناسب صورت گیرد.

فرماندار گناوه گفت: امروز در سراسر جهان از موهبت گردشگری برای رونق کشورها استفاده می‌شود و ما هم باید از این فرصت استفاده کنیم.

وی با اشاره به اعلام پیش بینی وضعیت بارندگی در روزهای آینده اظهار داشت: شهرستان گناوه امسال از بارش نزولات آسمانی بهره مند شد و سرسبزی مناطق شهرستان باعث افزایش مسافران شده که نه تنها تعداد مسافران کاهش نیافته بلکه افزایش چشمگیری داشته است.

مدیران در دسترس باشند

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران گناوه با تقدیر از حضور همه اعضای ستاد مدیریت بحران و دستگاه‌های اجرایی شهرستان در مانور آمادگی نوروزی اظهار داشت: در حال حاضر در استان‌های شمالی متأسفانه با وقوع سیل اتفاق ناگواری رخ داده که همه دستگاه‌های اجرای و دولت در تلاش برای کمک به مردم هستند.

پاک نژاد گفت: با اعلام وضعیت بارندگی در استان‌های جنوبی و غربی از سوی اداره هواشناسی اولین جلسه ستاد بحران شهرستان در سال جاری امروز با حضور اعضا برگزار شد.

وی اضافه کرد: همه مدیران و اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان در زمان بحرانی همچون همیشه با آمادگی کامل و در دسترس باشند.

فرماندار گناوه گفت: همه سالن‌ها و مکان‌های اسکان برای اسکان مهمانان نوروزی آماده باشد و تمام فضاها و سالن‌ها در سطح شهرستان حتی مصلی جمعه، حسینیه و مساجد در خدمت مدیریت بحران قرار گیرد.

جلوگیری از تردد قایق و جت‌اسکی‌ها

وی اظهار داشت: جلوگیری از تردد قایق‌ها، جت اسکی‌ها، لنج‌های تفریحی و جلوگیری از خروج شناورها و اعلام و اطلاع رسانی لازم در این زمینه در دستور اداره بندر و دریابانی باشد و هر شناوری که دستورات را عمل نکند با توجه به اینکه خطر جانی است توقیف شود و اطلاع رسانی در سطح شهر توسط شهرداری و از طریق فضای مجازی صورت گیرد که افراد از تردد در مسیرها و مکان‌های خطرناک خودداری کنند.

وی تصریح کرد: مردم شهرستان گناوه، مردمی خونگرم و مهمان‌نواز هستند که همیشه در کنار مسئولان و در شرایط مختلف کمک کرده‌اند که در این شرایط نیز درخواست می‌شود تا در زمینه اسکان مسافران کمک کنند که حتماً این چنین خواهد بود.

فرماندار گناوه اضافه کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان آب، گاز، برق، مخابرات و بهداشت و همه دستگاه مرتبط آمادگی کامل برای مقابله شرایط بحران داشته باشند.

وی گفت: شهرداری‌های گناوه و بندر ریگ آمادگی خوبی دارند و جلسات مربوطه با همکاران خود برگزار کرده‌اند که جای تقدیر دارد و آمادگی کامل برای بحران داشته باشند.

فرماندار گناوه گفت: هواشناسی اوج بارش‌ها را برای شهرستان در روزهای دوشنبه و سه شنبه اعلام کرده ولی ما باید از هم اکنون آمادگی کامل برای مقابله با بحران داشته باشیم.

وی در زمینه رصد رودخانه‌ها و مسیلها گفت: ضمن رصد کامل رودخانه‌ها و مسیل‌ها از تردد افراد در مسیر خطرناک جلوگیری و اطلاع رسانی به افرادی که در این مسیرها چادر زدن در دستور کار ادارات مرتبط باشد.

احتمال بروز سیل در گناوه

وی گفت: در زمینه تأمین امکانات سالن‌ها و مکان‌های اسکان مانند آب، برق، سرویس‌ها و روشنایی غیره اقدامات لازم انجام شود.

وی گفت: هماهنگی در روستاهای بخش ریگ با مدیریت بخشدار و با نشست با دهیاری‌ها یا اعلام به آنها و بخش مرکزی با هماهنگی معاون عمرانی و سیاسی اجتماعی در دستور کار باشد و در روستاهای ساحلی از تردد افراد در کنار ساحل جلوگیری شود.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران گناوه اضافه کرد: شهروندان و مردم شهرستان برای تسهیل در کارها و روان سازی ترافیک از تردد با وسایل نقلیه شخصی در سطح شهر و مسیرهای پرتردد خودداری کنند تا بتوان در مواقع بحران به راحتی خدمات رسانی کرد.

پاک نژاد بیان کرد: آنجا که بیشتر خطر سیل از استان‌های همجوار مانند کهگیلویه و بویراحمد و فارس است رصد کامل استان‌های بالادست و رودخانه‌های رود شور، رود حله و دره گپ در دستور کار باشد و وضعیت به صورت مرتب به فرمانداری گزارش شود.

وی گفت: اداره ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و اداراتی که دارای سالن هستند جهت آمادگی اسکان مسافران در اختیار هلال احمر قرار دهند.

فرماندار گناوه تصریح کرد: ستاد مدیریت بحران شهرستان گناوه آمادگی کامل برای مقابله با بحران را دارد و در همه دستگاه‌ها در آمادگی هستند.