به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، ناصر کرمی ظهر سه‌شنبه در بازدید از ستاد اسکان شهرستان گناوه اظهار داشت: آموزش و پرورش استان با پیگیری و نظارت بر تمامی ستادهای اسکان سعی بر رفاه حال گردشگران در بحث اسکان را دارد تا مسافران سفر خوبی در استان تجربه کنند.

کرمی با اشاره به اینکه از تمام ظرفیت‌ها و امکانات برای رفاه مهمانان نوروزی استفاده شده است ادامه داد: ستاد اسکان فرهنگیان اسکان در تمام شهرستان‌ها و مناطق فعال است.

وی تصریح کرد: در استان ۲۲ پایگاه اسکان به طور شبانه روزی آماده ارائه خدمات به فرهنگیان هستند و حضور شبانه روزی عوامل اجرایی پایگاه‌ها به منظور سازماندهی و ساماندهی کیفی، مطلوب و بهینه مسافرین از برنامه‌های این استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از اسکان بیش از ۷۹ هزار گردشگر در مدارس استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: از ۲۸ اسفند تا پنجم فروردین، ۷۹ هزار و ۹۶۵ گردشگر فرهنگی و غیرفرهنگی در قالب ۲۲ هزار و ۲۱۳ خانوار در مدارس استان اسکان داده شدند.

کرمی افزود: از این تعداد آمار، ستادهای اسکان فرهنگیان استان در این چند روز نوروز ۹۸ از ۷۲ هزار و ۲۳۸ نفر فرهنگی در قالب ۲۰ هزار و ۶۷ خانوار میزبانی کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: بر این اساس، آمار اسکان نوروزی تا روز پنجم فروردین به ۲۲۴ هزار و ۲۵۸ نفر – روز می‌رسد.

وی در پایان یادآور شد: با توجه به شرایط جوی استان، اسکان حداکثری مسافران از اولیت‌های آموزش و پرورش استان است و در این مورد هیچ کوتاهی از ستادهای اسکان فرهنگیان شهرستان‌ها و مناطق پذیرفته نخواهد بود.

اسکان ۱۷ هزار نفر در گناوه

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناوه نیز اظهار داشت: ۱۷ هزار و ۹۴۳ مسافر نوروزی در قالب ۵ هزار و ۴۵ خانوار در پنجمین روز فعالیت ستاد اسکان فرهنگیان این شهرستان پذیرش شده‌اند.

اسکندر احمدی ادامه داد: علاوه بر اماکن پیش بینی شده برای اسکان مسافران نوروزی، با توجه به ضرورت اسکان اضطراری تمامی سالن‌های ورزشی سرپوشیده، نمازخانه‌های مدارس، سالن‌های امتحانات و مساجد در اختیار میهمانان نوروزی قرار داده شده است.

وی در پایان از زحمات شبانه روزی نیروهای ستادی و خدمت‌رسان مدارس برای فراهم کردن شرایط بهینه برای رفاه حال فرهنگیان و مسافرین نورزی قدردانی کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان به صورت سرزده در شهرستان گناوه حضور یافت و نحوه خدمت رسانی ستاد اسکان این شهرستان را بررسی کرد.