به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید علی پاک نژاد عصر پنجشنبه در نشست با جوانان شهرستان به مناسبت روز جوان با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد باسعادت حضرت علی اکبر و روز جوان اظهار داشت: جوانان در هر جامعه‌ای محور حرکت و تکاپو هستند و هر حرکتی در جوامع با پشتوانه و خلاقیت و نیروی و پیشتازی جوانان به پیش می‌رود و آنها در عرصه‌های مختلف صحنه گردانی می‌کنند.

وی افزود: امروز جوانان جامعه اسلامی ایران از زندگی حضرت علی اکبر (ع) و خصایص بی نظیر ایشان مانند عفت و پاکدامنی، ایثار، ادب، رشادت، سخاوت و اطاعت و اقتدا به امام خود در زندگی الگوگیری می‌کنند.

فرماندار گناوه گفت: دوران جوانی لبریز از زیبایی و هیجان و نشاط است و نام جوان همراه با نشاط و شادابی و هیجان توأم است.

وی تصریح کرد: این دوران فصلی پرشکوه و باطراوت همراه با سرزندگی و امید است که جوانان باید با هر دو مورد امید و سرزندگی در کنار هم به اهداف خود برسند.

پاک نژاد بیان کرد: شادمانی و پویایی از خصایص برجسته جوانان است و جوانانی که در این فصل از زندگی خود هستند باید از این خصایص بهره کافی را ببرند.

وی با اشاره به بیان مشکلات و صحبت‌های جوانان در این جلسه گفت: امروز از صحبت‌های جوانان استفاده شد و ما مسئولان شهرستان همواره آماده شنیدن سخنان و بیان مسائل و مشکلات از سوی جوانان هستیم.

وی با اشاره به موضوع اشتغال جوانان شهرستان اظهار داشت: حل این مشکلات نیاز به طی روند و شرایط خود است اما همه جوانان نیز نباید به فکر کار اداری باشند بلکه باید با طی کردن آموزش و کسب مهارت‌های لازم وارد بازار کار و تولید شوند.

پاک نژاد گفت: ترویج فرهنگ و تقویت بنیه کارآفرینی با استفاده از ظرفیت‌های موجود در زمینه اشتغال در جامعه باید در دستور کار باشد.

وی بیان کرد: شهرستان گناوه دارای ظرفیت‌های فراوان اشتغالزایی و جوانان خلاق است و باید در سطح شهرستان در زمینه مختلف از ظرفیت‌های موجود جهت اشتغال بهره برد.

وی پیرامون مشکلات ازدواج جوانان گفت: این مشکل مختص شهرستان گناوه نیست و باید در ترویج فرهنگ ازدواج آسان توسط انجمن‌ها و نهادها کوشش شود.

فرماندار گناوه اضافه کرد: تأمین مسکن ارزان و ترویج فرهنگ ازدواج آسان جوانان در دستور کار دستگاه‌های ذیربط در شهرستان قرار گیرد تا هر چه بیشتر در جهت حل این مشکل جوانان گام برداریم.

فرماندار گناوه اضافه کرد: جوانان شهرستان گناوه در عرصه‌های مختلف در انجام وظایف محوله سربلند بیرون آمده‌اند و همه ما مفتخر به وجود آنها هستیم.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه ورزش شهرستان گناوه از شهرستان‌های مهم در سطح کشور در رشته‌های مختلف است افزود: در سال گذشته دو نفر از بانوان ورزشکار شهرستان عضو تیم پارالمپیک توانستند به مدال‌های جهانی دست یابند و اینها از نمونه جوانانی که از افتخارات شهرستان هستند.

پاک نژاد گفت: امروز جامعه نیاز به شادابی و نشاط دارد ولی این نشاط و شادابی با بی بند و باری که همه ما مخالف آن هستیم مغایر است و شما جوانان می‌توانید این شادی و نشاط را به جامعه بدهید.