به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالحسن رفیعی پور عصر پنجشنبه در همایش رویکردهای نوین در آموزش ریاضی اظهار داشت: ریاضی پایه همه علوم و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با تاکید بر برگزاری و حمایت از چنین همایش‌هایی علمی تصریح کرد: باید دانش آموزان را با استفاده از شیوه‌های نوین آموزشی به ریاضی علاقمند کرد و اجازه داد خودشان مسائل ریاضی را کشف کنند.

رفیعی‌پور عدم ارتباط دو سویه بین آموزش و پرورش، دانشگاه و صنعت را به عنوان حلقه مفقوده معرفی و خواستار ارتباط دو سویه و تنگاتنگ بین این مجموعه‌ها برای تأثیر پذیری و استقبال دانش آموزان از رشته بسیار مهم و تأثیر گذار ریاضی شد.

مدیر آموزش و پرورش تنگستان نیز در این همایش بیان کرد: بهره مندی از رویکردهای نوین در آموزش ریاضی باید عمومی و فراگیر شود.

حسین پولادیان گفت: ریاضی یکی از مهم‌ترین، دیرپاترین و کاربردی‌ترین شاخه از دانش‌های بشری است که در همه اعصار مورد نیاز انسان‌ها بوده و پایه و اساس زندگی بشر را تشکیل می‌دهد و برای حل چالش‌های زندگی، اتخاذ تصمیمات دقیق، روش حل مسئله به ریاضی نیاز داریم.

مدیر آموزش و پرورش تنگستان تصریح کرد: از جمله اهداف برگزاری همایش رویکردهای نوین آموزش ریاضی، آشنایی معلمان با این رویکردهای نوین در فرایندیاددهی-یادگیری، تشویق دانش آموزان به درس ریاضی و انتخاب این رشته در دوره متوسطه نظری، ایجاد نشاط علمی و ترغیب همکاران به نوشتن مقالات بیان کرد.