به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، شاهپور رجایی بعد از ظهر پنجشنبه در بررسی روند اجرای طرح‌های آبرسانی دشتستان اظهار داشت: در راستای تأمین آب مورد نیاز در سطح استان و خصوصاً شهرستان دشتستان اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی از اجرای پنج‌هزار و ۲۰۰ متر خط انتقال آب از چاه‌ها به سمت مخازن خاطرنشان کرد: اکنون عملیات لوله‌گذاری در دست اجرا است و کارهای حفر و تجهیز چاه‌ها تکمیل شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر از اجرای سه هزار و ۲۰۰ متر عملیات برق‌رسانی برای استفاده از این چاه‌ها بیان کرد: ۱۷ میلیارد ریال به پیمانکار طرح آبرسانی یاد شده پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه چاه‌های آب شرب جدید از ۱۵ اردیبهشت‌ماه وارد مدار می‌شوند، ادامه داد: این چاه‌ها تحویل شرکت آب و فاضلاب می‌شود و نظارت آبدهی برداشت از چاه‌های کشاورزی در حریم این چاه‌ها باید انجام شود.

رجایی ادامه داد: هر یک از چاه‌ها توانایی آبدهی ۱۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز دارد اما بهتر است از هر چاهی بیش از ۷ تا ۸ هزار مترمکعب در شبانه روز برداشت نشود.

ورود آب به مخزن در حال انجام است

رئیس آب و فاضلاب شهرستان دشتستان نیز با اشاره به مشکلات سال گذشته آب شرب در این شهرستان بیان کرد: شش حلقه چاه کف شکنی، تجهیز و راه اندازی شده است.

حسین رمضانی با اشاره به اینکه ورود آب به مخزن در حال انجام است، خاطرنشان کرد: با اقدامات صورت گرفته همه چاه‌ها آماده بهره برداری است.

وی از تکمیل پروژه جمع آوری آب چاه‌ها تا مخزن ۲۰۰ مترمکعبی تا هفته آینده خبر داد و اظهار داشت: مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی شهر برازجان مخزن اصلی تأمین آب این شهر است.

رئیس آب و فاضلاب شهرستان دشتستان گفت: عملیات حفاری و اجرای پروژه جمع آوری آب چاه‌های آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای به تعداد ۱۱ حلقه چاه به وسیله مخزن ۲۰۰ متر مکعبی و پمپاژ آن با خط انتقال شش کیلومتری به سمت مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی شهر به زودی آغاز می‌شود.