به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر سید علی پاک نژاد عصر پنج شنبه در نشست کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان با اشاره به نامگذاری سال به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: شهرستان گناوه در زمینه سرمایه گذاری و رونق تولید و در راستای تحقق منویات رهبری دارای ظرفیت‌های فراوان است و همه مسئولان تلاش خواهند کرد تا بتوان امسال که به نام رونق تولید از سوی رهبر فرزانه انقلاب نامگذاری شده شهرستان گناوه در زمینه اشتغال و تولید پیش قدم باشد.

وی با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته مسئولان و اعضای کارگروه اشتغال شهرستان در سال گذشته افزود: جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در سال گذشته به صورت منظم و مستمر برگزار شد که توانستیم به اهداف خود در جذب اعتبارات اشتغالزایی برسیم و امسال نیز این روند ادامه خواهد داشت.

فرماندار گناوه گفت: امسال آمادگی برای اعطای تسهیلات توسعه گردشگری و سرمایه گذاری در حوزه بوم گردی و گردشگری در سطح شهرستان در الویت کارها و دستور کار مسئولان کارگروه اشتغال شهرستان قرار گیرد.

وی گفت: شهرستان گناوه در زمینه بوم گردی دارای قابلیت‌ها و مزیت‌های فراوانی است و امسال در حوزه گردشگری و بوم گردی باید تلاش مضاعف صورت گیرد.

پاک نژاد بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی در روند صدور پرونده‌های مرتبط با رونق و اشتغال با حذف مجوزهای غیر ضروری و تسریع و تسهیل در صدور مجوزهای لازم، سرمایه گذاران را برای کار در شهرستان جذب و به رونق تولید کمک کنید همچنین نیازسنجی واحدهای تولیدی و آسیب شناسی واحدهای راکد شهرستان در دستور کار باشد.

وی با تاکید بر ارتباط مؤثر و مستمر مدیران با سرمایه گذاران تصریح کرد: مدیران باید با سرمایه گذاران ارتباط قوی داشته باشند و در جذب سرمایه گذار تلاش جدی صورت گیرد و شناسایی و معرفی فرصت‌های اشتغال و سرمایه گذاری در شهرستان در دستور کار همه اعضای کارگروه باشد.

فرماندار گناوه با اشاره به لزوم متنوع سازی در اقتصاد شهرستان گناوه با تاکید بر اقتصاد محور اضافه کرد: سند توسعه شهرستان گناوه بر اساس اقتصاد دریا محور تنظیم شده است و اقتصاد دریا محور می‌تواند به شهرستان کمک بسزایی در زمینه تولید و اشتغال کند.

وی تصریح کرد: در اقتصاد دریا محور در زمینه‌های گوناگون تجارت دریایی، گردشگری دریایی، ترانزیت، صیادی و پرورش آبزیان در قفس، آبزی پروری، گسترش مزارع پرورش میگو می‌توان اشتغال زایی و رونق تولید داشت.

پاک نژاد گفت: در زمینه مهارت آموزی در هنرستان‌های کار و دانش و فنی و حرفه‌ای تلاش بیشتری شود و در دستور کار ادارات مرتبط باشد.

فرماندار گناوه افزود: ایجاد شهرک‌های شیلاتی، گلخانه‌ها، آب‌شیرین‌کن‌ها، انرژی تجزیه پذیر، بازارچه مرزی، مجتمع‌های صنفی و ناحیه‌های صنعتی، تدوین شیوه نامه سرمایه گذاری در شهرداری‌های گناوه و ریگ در دستور کار باشد.

وی گفت: برپایی نمایشگاه عرضه تولیدات به صورت ماهانه جهت فروش محصولات تولیدی تولیدکنندگان سطح شهرستان در دستور کار اداره صنعت و معدن و تجارت قرار گیرد و هر ماه حداقل یک نمایشگاه در این زمینه برپا شود.

فرماندار گناوه اضافه کرد: اداره صنعت و معدن و تجارت نسبت به برپایی حداقل یک نمایشگاه‌ها در ماه اقدام کند تا زمینه فروش بهتر محصولات تولیدکنندگان فراهم و امسال شاهد رونق هرچه بیشتر تولید در شهرستان باشیم.