به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه به حقوق متقابل مردم نسبت به یکدیگر سخن گفت و اظهار داشت: حقوق در اسلام متقابل است و دو طرفه است مثل حقوق شاگرد و استاد یا حقوق زن و مرد که متقابل است. ژرف‌نگری و جامع‌نگری اسلام در بیان حقوق زن و مرد بسیار مهم است و اسلام در این زمینه مطابق با شرع و عرف مسئولیت‌های را برای مرد و زن تعریف کرده است.

امام جمعه عسلویه به فرازهایی از بیانات رهبر انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: حضرت آقا فرمودند هر کاری که دشمن را عصبانی می‌کند خوب و درست است. ما باید از کاری که باعث تقویت روحیه دشمن می‌شود پرهیز کنیم.

هاشمی نژاد افزود: رهبر انقلاب فرمودند در این سیل اخیر نیروهای مسلح با همه وجود و امکانات به کمک مردم شتافتند به طوری که در سیل گلستان ارتش قبل از ستاد بحران در صحنه حضور یافت. آفرین بر نیروهای مسلح؛ وقتی سرهنگ ارتش خم می‌شود تا فردی سال‌خورده بر دوش او سوار شود، جلوه‌ای از شعار ارتش فدای ملت است. دشمنان اینها را می‌بینند ولی کتمان می‌کنند.

امام جمعه عسلویه با تبریک سالروز تأسیس وزارت اطلاعات به نقش سربازان گمنام امام زمان (عج) در تأمین امنیت کشور گفت: این عزیزان مخلصانه خدمت می‌کنند ولیخدمات آنان به چشم نمی‌آید، زحمات شبانه روزی دارند، کارهای بزرگی انجام می‌دهند که قابل تقدیر و فوق تصور است.

وی تصریح کرد: بخش عظیمی از امنیت کشور مرهون تلاش این عزیزان است. امنیت نعمت بزرگی است که تا وقتی هست قدرش نمی‌دانیم این سربازان گمنام با مجاهدت‌های خاموش خود نقش مهمی در برقراری امنیت دارند و زبان قاصر از بیان جلوه‌های خلوص این عزیزان است.

وی به سفر جمعه گذشته وزیر اطلاعات به عسلویه اشاره کرد و افزود: حجت الاسلام علوی جمعه گذشته در راستای تاکید بر امنیت این شهرستان به این منطقه سفر کردند. این سفر در راستای تأمین امنیت تأسیسات نفت و گاز و انرژی در شهرستان بود. بازدیدهایی هم از برخی پالایشگاه‌ها و پتروشیمی داشتند که از حضور ایشان تشکر می‌کنم.

امام جمعه عسلویه دوم اردیبهشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تبریک گفت و خاطرنشان کرد: به فرمان حضرت امام (ره) و دوراندیشی ایشان سپاه تشکیل شد سپاه پاسداران از جایگاه عظیمی برخوردار است چون سپاه خوب حرکت کرد کار درست انجام داد خادم مردم و نظام بود مورد خشم دشمن است.

هاشمی نژاد سالروز شکست نظامی آمریکا در طبس را گرامیداشت و بیان کرد: این شکست از امدادهای غیبی خدا نسبت به این ملت بود خدا دریک چشم برهم زدن به مدد این ملت آمد.

امام جمعه عسلویه با انتقاد نسبت به عملکرد یک ساله شهرداری عسلویه گفت: طی یک سال گذشته خدماتی انجام شده که برخی از این کارها فقط هزینه شده و بیت المال به نوعی هدررفته است از جمله درخت‌های که در گوشه و کنار خشکیده و سنگ فرش‌هایی که فرو رفتگی دارد.

وی تصریح کرد: من خالصانه نصیحت می‌کنم ولی برخی نمی‌پسندند. ما از سر دلسوزی می‌گوئیم. هر خدمت گذاری که خالصانه کار کند ما مخلصش هستیم. دولت‌ها عوض می‌شوند این می‌آید آن می‌رود و هر که به مردم خدمت می‌کند نظام و انقلاب را قبول دارد و بی ریا کار می‌کند ما از او حمایت می‌کنیم.

هاشمی نژاد حضور الماسی نماینده مردم جنوب استان در مجلس در نماز جمعه عسلویه را خیرمقدم گفت و افزود: از تلاش‌های ایشان تشکر می‌کنم پر جنب و جوش هستند فرصت می‌گذارند و در کنار مردم هستند.