به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: استکبار جهانی از زمان پیروزی انقلاب تاکنون دسیسه‌ها و توطئه‌های متعددی را بر علیه کشورمان داشته است.

وی از جنگ، ترور و.. به عنوان بخشی از دسیسه‌های دشمنان نام برد و اضافه کرد: دشمنان توطئه‌های گوناگونی را علیه امنیت کشورمان داشته‌اند که توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و خنثی شده است.

امام جمعه بوشهر یکی از برنامه‌های اصلی استکبار را ایجاد ناامنی در ایران دانست و بیان کرد: نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان با هدایت‌های امام راحل و مقام معظم رهبری و تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) خنثی و امنیت فوق‌العاده‌ای در کشور حاکم شد.

وی با اشاره به اینکه در راه راه امنیت کشور شهدای بسیاری تقدیم شده است، خاطرنشان کرد: تروریست‌ها قصد داشتند در ایران بالاتر از سوریه و عراق ناامنی توسط داعش و گروه‌های تکفیری ایجاد کنند ولی توطئه‌های این گروه‌ها کشف و خنثی شد.

آیت‌الله صفایی بوشهری ضمن گرامیداشت سالروز تأسیس سپاه و ارتش ادامه داد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مردمی‌ترین و محبوب‌ترین نیروهای مسلح جهان بوده و مایه افتخار و اقتدار نظام اسلامی ایران هستند.

وی به نقش مهم و پررنگ سپاه پاسداران، بسیجیان، ارتشیان، نیروهای انتظامی و دیگر نیروها در رسیدگی به مناطق سیل‌زده کشور اشاره کرد و افزود: نیروهای مسلح کشورمان در جریان سیل در استان‌های مختلف خدمات ارزشمندی به آسیب‌دیدگان ارائه کردند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: در بازدید که از مناطق سیل‌زده کشور داشتیم، ارتش، سپاه و تمام نیروهای مسلح و مردمی در کنار مسئولان ستاد بحران استان خوزستان چه حماسه‌ای آفریده‌اند.

وی اظهار داشت: نیروهای مسلح ایران اسلامی توان بسیار بالایی دارند و دشمنان بدانند که همانگونه که در حادثه طبس زمین‌گیر شدند، در صورت تجاوز، این بار دیگر سروکار با شن و ماسه ندارند بلکه سپاه پرتوان، ارتش شجاع و نیروهای مسلح پرقدرت، خلیج فارس ایران را گورستان آمریکایی‌ها می‌کنند.

صفایی بوشهری به خدمات مردم استان بوشهر به سیل‌زدگان اشاره کرد و ادامه داد: سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در شهرستان سیل‌زده باوی خوزستان مستقر شده و خدمات بسیار خوبی را به مردم این مناطق عرضه می‌کند.

وی با تاکید بر لزوم استمرار ارسال کمک به مناطق سیل‌زده، خواستار تشکیل ستاد خدمات رسانی بر اساس نیاز مناطق سیل زده در کنار ستاد مدیریت بحران شد و گفت: کمک‌های مردمی بر اساس نیازهای مناطق سیل‌زده تأمین و ارسال شود.