به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سردار خلیل واعظی صبح شنبه در جمع خبرنگاران با تشریح وضعیت انتظامی و ترافیکی استان در ماه نخست سال اظهار داشت: در زمینه تصادفات رانندگی شاهد افزایش نگران‌کننده‌ای هستیم که باید اقدامات پیشگیرانه در این زمینه انجام شود.

وی از افزایش ۶۱ درصدی وقوع متوفیان تصادفات در استان بوشهر طی یک ماه نخست سال خبر داد و اضافه کرد: تعداد مصدومان تصادفات نیز در این مدت با افزایش ۱۳ درصدی روبرو بوده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر در ادامه به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با قاچاق اشاره کرد و افزود: طی یک ماه نخست سال ۶۷۰ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان کالای قاچاق در استان کشف شده است.

افزایش ۴۸ درصدی کشف جرایم خشن

وی میزان افزایش کشفیات کالای قاچاق در استان را ۳۳۰ درصد عنوان کرد و ادامه داد: طی ماه نخست امسال کشف جرایم خشن استان ۴۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

سردار واعظی بیان کرد: در یک ماهه اول سال بیش از ۷۸۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان بوشهر کشف شده که این مقدار کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۱ درصد رشد داشته است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد این کشفیات در جنوب استان بوشهر و شهرستان عسلویه بوده است.

افزایش وقوع سرقت‌های عادی

وی با اشاره به افزایش وقوع سرقت‌های عادی طی یک ماه نخست سال جاری افزود: کشف سرقت‌ها ۴۲ درصد و دستگیری سارقان نیز ۶۴ درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است.

سردار واعظی از افزایش ۳۴ درصدی جرایم رایانه‌ای استان در یک ماهه خبر داد و اظهار داشت: با کشف ۹۳ درصد از جرایم رایانه‌ای اتفاق افتاده در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز کشف این جرایم رشد ۵۷ درصد دارد.