به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، مرتضی الویری صبح شنبه در نشست با مسئولان استان بوشهر با تقدیر از تلاش‌های استاندار بوشهر در توجه به شوراها اظهار داشت: استاندار بوشهر اعتقاد ویژه‌ای به شوراها دارد و همواره از نظر شوراها استفاده می‌کند.

رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: شوراها نقش و جایگاه ویژه‌ای در توسعه و پیشرفت در کشور دارند و روز به‌روز شاهد موفقیت بیشتر شوراها در امور مختلف هستیم.

وی با بیان اینکه شوراها یکی از اساسی‌ترین مطالبات مردم در ابتدای انقلاب بوده یادآور شد: حضرت امام خمینی (ره) در روز نهم اردیبهشت ۱۳۵۸ به شورای انقلاب دستور دادند که نسبت به تهیه آئین‌نامه اجرایی شوراها برای اداره امور شهرها و روستاها در سراسر کشور اقدام کنند و همین مساله سبب شد که در دهه ۷۰ نهاد مردمی شوراها تشکیل شود و امروز به بالندگی رسیده است.

رئیس شورای عالی استان‌ها از حضور ۱۲۰ هزار نفر در شوراهای اسلامی سراسر کشور خبر داد و ابراز داشت: این تعداد اعضای شوراها برآمده از رأی مستقیم مردم هستند و شبکه گسترده‌ای برای توسعه و پیشرفت به شمار می‌روند.

الویری با اشاره به اینکه شوراها باید در راستای رفع مشکلات مردمی گام بردارند گفت: اگر می‌خواهیم جایگاه شوراها ارتقا یابد باید ایرادات خودمان را برطرف کنیم.

وی با اشاره به وحدت و همدلی بین مسئولان استان و شوراهای شهر و روستا خاطر نشان کرد: همدلی و اتحاد کم‌نظیری بین مسئولان استان وجود دارد و شوراها باید از این ظرفیت نهایت بهره را ببرند.