به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت‌الاسلام مصطفی آشناگر امام جمعه موقت گناوه جمعه شب در جشن ویژه نیمه شعبان در هیئت آل یاسین گناوه اظهار داشت: رابطه بین امام و معصومین با مردم و محبان خود دوطرفه و دوسویه است به گونه‌ای که یکسری حقوق و تکالیف امام بر مردم دارد و وظایفی نیز نسبت به بندگان از سوی خدا بر عهده امام گذاشته شده است.

وی افزود: در رابطه‌ای که در هر عصر و زمانه‌ای خداوند متعال بین امام و دوستداران و شیعیان قرار داده امام معصوم در انجام وظایف بر عهده‌اش کوتاهی نمی‌کند.

وی با اشاره به روایاتی از امامان در رسیدگی به امور شیعیان و محبان گفت: اگر امروز شیعیان حیاتی در جهان دارند و ندائی از آنها بلند است همه از وجود مبارک امام زمان (عج) است

امام جمعه موقت گناوه بیان کرد: امام زمان (عج) اگر چه به ظاهر در میان ما نیستند و به چشم ظاهر ایشان را نمی‌بینیم اما همه از خوبی‌ها و فیوضات از ناحیه آن حضرت بهره مند هستیم.

آشناگر با اشاره به اینکه عده‌ای در زمان غیبت نیز موفق به دیدار با امام عصر (عج) شده‌اند ادامه داد: اگر کسی به انجام وظایفی که بر عهده‌اش قرار گرفته مقید باشد خداوند به او دیده مهدی بین عنایت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین ویژگی‌هایی افرادی که با امام زمان ملاقات داشتند عمل به تکالیف و وظایف خود بوده گفت: ملاک این افراد در زندگی و کارها عمل به تکالیف در برابر خدا و امام بوده و لذا انسان باید هم وظیفه خود را بداند و هم به آن عمل کند.

وی با اشاره به برخی از روایات و آیات پیرامون حالت انتظار در زمان غیبت اضافه کرد: شیعه در زمان غیبت باید از غیبت امام (عج) مغموم باشد و از اینکه غیبت طولانی شده خوشحال و راضی نباشد.

امام جمعه گناوه تصریح کرد: جامعه باید به این سطح از انتظار برسد که غیبت برای جامعه خوشایند نباشد و این اولین وظیفه منتظر است که وضعیت غیبت ناراضی باشد.

آشناگر گفت: انتظار در قلب مؤمنی شکل می‌گیرد که از غیبت امام غم و غصه داشته باشد و هر لحظه منتظر امام خود است.

وی افزود: باید با توجه و تضرع به درگاه خداوند متعال این نیاز و اضطرار به ظهور حضرت حجت را از درگاه خداوند درخواست کرد و شرایط را برای ظهور آن حضرت آماده کرد که مطمئناً خداوند نیز با دعای مؤمنین ظهور آن حضرت را نزدیک خواهد کرد.

قرائت دعای پرفیض ال یاسین، دعای فرج امام زمان (عج)؛ مداحی، اجرای تواشیح از دیگر بخش‌های این آئین معنوی بود که به همت هیئت ال یاسین گناوه در محل این هیئت برگزار شد.