به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالرضا عالی پور عصر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح قرآنی شب‌های آسمانی ویژه ماه رمضان در ۱۵ نقطه استان بوشهر در ایام ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از مهمترین اهداف برگزاری طرح قرآنی شب‌های آسمانی ویژه ماه رمضان می‌توان به گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی، آشنایی خردسالان و نوجوانان با معارف دینی و تربیت جوانان مستعد در حوزه قرآن اشاره کرد.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: این طرح شامل موضوعاتی چون تدبر در کلام وحی، قرائت تحقیق توسط قاریان برتر کشور، آموزش احکام با پخش کلیپ و سخنرانی نوجوانان در حوزه قرآن است.

وی با بیان اینکه نفرات برتر این طرح همزمان با عید سعید فطر تقدیر خواهند شد اضافه کرد: از دیگر برنامه‌های ماه مبارک رمضان می‌توان به مسابقات کتابخوانی و سوالات شفاهی اشاره کرد که هر شب برگزار می‌شوند.

عالی‌پور از برگزاری کارگاه آموزشی تربیت مربی تدبر در قرآن کریم ویژه بانوان در سطح استان خبر داد و افزود: آئین اختتامیه این کارگاه با حضور امام جمعه بوشهر روز چهارشنبه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش عمومی و تخصصی قرآن کریم ادامه داد: از دیگر برنامه‌ها ایستگاه نقاشی، مسابقه کتبی ترجمه، مفاهیم و تفسیر قرآن کریم، نمایشگاه قرآن و عترت و جشنواره‌های هنری قرآنی را می‌توان نام برد.