به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، امام جمعه شهرستان دیلم در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دیلم ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ص) ایشان را اسوه و الگویی برای همه مسئولان و مردم دانست و گفت: همانطور که جسم انسان نیاز به غذا دارد روح انسان هم قطعاً دارای نیازهایی است.

حجت الاسلام سید ابوالحسن حسینی بوشهری ضمن اشاره به فرمایشات امام حسن مجتبی (ع) افزود: روح بالاتر از جسم است و خداوند آفرینش روح را به خود نسبت می‌دهد و سعی کنیم که نسبت به روح اهتمام بیشتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: همه شما مسئولین بویژه کارگزاران نظام اسلامی در برابر خود و آحاد مردم مسؤلیت دارید که با فرهنگ سازی و تمرکز بر کانون‌های فرهنگ پذیر از قبیل خانواده، مدرسه و دانشگاه‌ها و برنامه ریزی برای جوانان اهتمام بیشتری از خود نشان داده و نسبت به تقویت تقوای اجتماعی و تحکیم پیوند اخلاقی در جامعه و همچنین مواجه با هرگونه هنجارشکنی و بی حرمتی به ماه خدا و تظاهر به روزه داری که یک امر ضروری است توجه بیشتری داشته باشید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی ضمن قدر و ارج نهادن به شب های قدر وعطرآگین بودن این شب‌ها به وجود امیر المومنین (ع)، توجه و اهمیت به ماه رمضان را با تلاش جمعی در جهت فرهنگ سازی برای مقابله با روزه خواری در اماکن عمومی بسیار مهم برشمرد و بیان داشت: برای مقابله با آسیب‌های مختلف اجتماعی در جامعه همیشه به دنبال فرهنگ سازی هستیم و نسبت به آن توجه داریم.

وی گفت: در ماه رمضان هم با راه اندازی ایستگاه‌های صلواتی، افطاری دادن صالح، تبلیغات در فضای مجازی، تشویق، ایجاد انگیزه در بین مردم وتوجه به اصل الگوسازی به عنوان تأثیرگذاری اهتمام به اندیشه‌ها در جامعه نسبت به فرهنگ سازی در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

امام جمعه دیلم با اشاره به همزمانی سوم خردادماه با ماه مبارک رمضان افزود: استفاده از ظرفیت مساجد و اجتماعات بزرگ مردمی در مساجد در ایام ماه مبارک رمضان فرصتی بسیار مناسب و مغتنمی است که باید برای تبیین فرهنگ ایثار و صبر و استقامت که یکی از نیازهای اساسی جامعه امروز است در دستور کار خود قرار بدهیم.

فرماندار دیلم گفت: امروز دشمنان ایران اسلامی یک جنگ ترکیبی را علیه کشور ما تدارک دیده‌اند و سوم خردادماه یکی از بهترین فرصت هایی است که می‌توان با برگزاری برنامه‌های فرهنگی در راستای اشاعه فرهنگ ای تار و شهادت و از خودگذشتگی و انتقال آن به نسل جوان و آماده کردن آنها برای مقابله با توطئه‌های دشمنان اقدام کرد.

عبدالامیر قاسمی توجه به شورای فرهنگ عمومی را در شهرستان از اولویت‌های بسیار مهم برشمرد و افزود: برای تبیین شورای فرهنگ عمومی سعی و تلاش بیشتری داشته باشیم و از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در شهرستان استفاده شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم گفت: قرآن در زندگی دنیا و آخرت انسان‌ها سرنوشت ساز است و ماه رمضان، ماه مهمانی خداوند بهترین فرصت برای آموزش و گسترش فعالیت‌های قرآنی در جامعه است.

زهره محنایی در ادامه ضمن گرامیداشت سوم خردادماه و همزمانی شب های قدر با این روزها افزود: خرمشهر برای ملت ما تنها یک شهر نیست، بلکه تاریخ گویای پایداری، ایثار و جاودانگی انقلاب است و سوم خرداد ماه و فتع این شهر، آئینه گویایی از تاریخ و جغرافیای دفاع مقدس و جهاد آگاهانه و شجاعت مظلومانه این ملت است.

گفتنی است در ادامه اعضا شورای فرهنگ عمومی با توجه به دستورات جلسه راهکارها، انتقادات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.