به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، رضا عوض پور ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اشاره به نرخ بیکاری در استان بوشهر اظهار داشت: از سال ۸۰ تا ۹۷ پایین‌ترین نرخ بیکاری استان ۹ درصد و بالاترین آن ۱۳.۳ درصد بوده است.

وی با اشاره به اینکه پایین‌ترین نرخ بیکاری استان در سال‌های ۸۱، ۹۲ و ۹۳ با ۹ درصد و بالاترین نرخ بیکاری استان هم در سال ۸۹ با ۱۳.۳ درصد بوده است ادامه داد: نرخ بیکاری استان از سال ۹۵ به بعد کاهشی بوده و از ۱۱.۳ درصد به ۱۰.۵ درصد رسیده است.

عوض‌پور در مورد حقوق فوق العاده مناطق عملیاتی جنگی هم گفت: امسال علاوه بر کارکنان قراردادی و پیمانی، مجوزی هم برای استفاده از این قانونی برای کارکنان قراردادی هم گرفتیم تا کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادهای در شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم و خارگ از مزایای این قانون بهره مند شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر اضافه کرد: بیشترین پروژه‌های نیمه تمام استان در فصل حمل و نقل، بهداشت و درمان، آموزش، آب و ورزش است.

وی با اشاره به حجم اعتبارات استان بوشهر در سال گذشته اظهار داشت: حجم منابع اعتباری استان در سال گذشته ۷۹۹ میلیارد تومان بود که در شورای برنامه ریزی و توسعه استان توزیع شد و از این میزان اعتبار، ۷۶ درصد آن نقد که در قالب اسناد خزانه و نقدینگی بین پروژه‌های توزیع شد.

رشد دریافت مالیات از صنایع نفت و گاز

عوض‌پور بیان کرد: در هفته دولت و دهه فجر سال گذشته هم دو هزار میلیارد تومان ارزش طرح‌های به بهره‌برداری رسیده بود که با وجود محدودیت‌های مالی کشور، اقدام بزرگی بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر گفت: به جز اعتبار ۷۹۹ میلیارد تومان ذکر شد از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری، سفر ریاست جمهوری، اعتبارات نفت و گاز هم به استان اختصاص یافت که کل اعتبارات استانی به هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسید.

عوض پور اضافه کرد: سال گذشته از دو هزار و ۴۳۰ میلیارد تومان درآمد مصوب استانی دو هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان آن را محقق کردیم.

وی با بیان اینکه دریافت مالیات از صنایع نفت و گاز مستقر در استان باید به یک مطالبه از سوی رسانه‌ها تبدیل شود، اظهار داشت: تاکنون ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی سال ۹۸ به استان ابلاغ شده است که ۱۶.۴ درصد نسبت به سال قبل رشد دارد و استان بوشهر از نظر رشد اعتبارات عمرانی سال ۹۸ نسبت به ۹۷ رتبه اول کشور را دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر گفت: اعتبارات هزینه‌ای سال گذشته استان هم ۲۴۳ میلیارد تومان بود که امسال با ۱۹.۶ درصد رشد به ۲۹۲ میلیارد تومان رسید در حالی که میانگین رشد اعتبارات هزینه‌ای کشور ۱۸ درصد بوده است.

اجرای ۲۶ طرح ملی در استان

عوض پور بیان کرد: از نظر درآمدی امسال ۳ هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان درآمد برای استان پیش بینی شده که باید وصول کنیم و سال گذشته این رقم دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بود که دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان آن وصول شد.

وی با بیان اینکه اجرای ۲۶ طرح ملی در استان در دست انجام داریم، گفت: برای این ۲۳ طرح ۴۷۰ میلیارد تومان اعتبار دارید که تاکنون ۳۰ درصد آن تخصیص پیدا کرده است و ۱۶ طرح ملی استانی هم با ۱۰۲ میلیارد تومان اعتبار در دست اجرا داریم که ۷۶ درصد آن تخصیص پیدا کرده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر بیان کرد: در حال حاضر ۷۲۰ پروژه عمرانی نیمه تمام در استان داریم که برای تکمیل آن هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و ۲۰۵ میلیارد تومان هم بدهی برای ۶۸۶ پروژه داریم که تکمیل شده است، لذا در مجموع برای تکمیل و پرداخت مطالبات پیمانکاران یک هزار و ۴۰۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم اما تاکنون تنها ۹۰۰ میلیارد تومان پول داریم.