به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالکریم گراوند بعدازظهر چهارشنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار مهمی در زمینه‌های مختلف است که باید زمینه تقویت صادرات در استان فراهم شود.

وی تقویت زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر را یک ضرورت دانست و اضافه کرد: باید زمینه برای تردد کشتی‌های تجاری و بزرگ در بندر بوشهر فراهم شود و این بندر برای ورود کشتی‌های بالای ۳۰ هزار تن آماده شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه توسعه صادرات و واردات دریایی نیازمند تقویت بنادر است، تصریح کرد: به خاطر شرایط جدید اقتصادی که دشمن ایجاد کرده است، میزان تخلیه و بارگیری کالا نسبت به سال قبل تغییر یافته است.

تقویت صادرات

وی توسعه صادرات محصولات استان بوشهر را نیازمند تشکیل کارگروه تخصصی برای ارائه راهکاهای لازم دانست و بیان کرد: راهکارهای لازم برای افزایش صادرات محصولات استان بوشهر در این کارگروه مورد بررسی قرار گیرد.

گراوند با تاکید بر لزوم تسریع در ارائه خدمات در بخش اداری و کاهش بروکراسی، اضافه کرد: پیچیدگی فرایند اداری در بخش‌های مختلف هیچ مبنای کارشناسی ندارد که از تحریم‌ها بدتر است.

وی تسریع در صادرات و واردات، تخلیه و بارگیری کالا از بنادر استان بوشهر را ضروری دانست و ادامه داد: رعایت استانداردها در صادرات محصولات ضرری است تا شاهد پذیرش محصول و مقبولیت آن در بازارهای جهانی باشیم.