به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید علی پاک نژاد بعد از ظهر چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان گناوه با تقدیر از زحمات آموزش و پرورش این شهرستان اظهار داشت: برگزاری برنامه‌های مختلف از جمله تقدیر از دانش آموزان در حوزه‌های علمی و فرهنگی و هنری، تقدیر از بازنشستگان و معلمان نمونه، دیدار با استاد بهزادی از برنامه‌های هفته معلم بود که جای تقدیر دارد.

فرماندار گناوه گفت: در برنامه‌های امسال هفته معلم نگاه ما نیز این بود که هزینه برنامه‌ها کاهش یابد و این هزینه بیشتر برای مناطق سیل زده ارسال شود.

وی با اشاره به ضرورت توجه به اوقات فراغت جوانان و نوجوانان افزود: تشکیل ستاد اوقات فراغت شهرستان گناوه ضروری است و تشکیل این ستاد در دستور کار باشد.

فرماندار گناوه تصریح کرد: فعالیت‌های اوقات فراغت دانش آموزان در قالب ستاد اوقات فراغت شهرستان باشد و همه ادارات مرتبط در این مورد برنامه‌های خود را در چارچوب و قالب ستاد اجرا کنند.

لزوم نظارت بر کلاس‌ها و برنامه‌ها

وی گفت: در تشکیل ستاد اوقات فراغت باید بازدید از مراکز و نظارت بر کلاس‌ها و برنامه از سوی ستاد به صورت مستمر انجام شود و فعالیت‌های مربوط به اوقات فراغت زیر نظر این ستاد انجام و شورای آموزش و پرورش نیز این ستاد را همراهی کند.

پاک نژاد یادآور شد: شهرستان گناوه در زمینه برنامه‌های اوقات فراغت از ظرفیت‌های خوبی برخوردار است و باید از این ظرفیت‌ها از جمله مدارس، سالن‌های ورزشی و اجتماعات، درالقرآن، مراکز فرهنگی هنری اداره ارشاد استفاده بهینه شود.

وی گفت: برگزاری اردوهای اوقات فراغت دانش آموزان نیز باید با رعایت همه شرایط و ضوابط برگزار شود.

فرماندار گناوه خاطر نشان کرد: تشکیل انجمن‌ها مختلف و نظارت کامل بر آنها از ضروریات در بحث اوقات فراغت است.

وی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در پرکردن مفید اوقات فراغت برای جوانان و نوجوانان بخصوص دانش آموزان با نظارت بر نحوه فعالیت‌ها و برنامه‌های آنها حتماً در دستور کار باشد.

فرماندار گناوه گفت: اگر بخواهیم در سال آینده در مدارس برنامه‌های و مسابقات فرهنگی هنری پربار و موفقی داشته باشیم باید از کلاس‌ها و پایگاه‌های تابستانی استفاده بهینه ببریم و شناسایی استعدادهای دانش آموزان در کلاس‌ها و دوره‌های تابستانی مانند سال‌های گذشته امسال نیز در دستور کار باشد.

توسعه فضای آموزشی

وی اظهار داشت: استفاده از امکانات تمام ادارات و دستگاه‌ها شهرستان در بهینه سازی اوقات فراغت دانش آموزان و همکاری با آموزش و پرورش از جمله کتابخانه ها، شهرداری‌ها، هلال احمر، ورزش و جوانان، مساجد و بسیج در این زمینه صورت گیرد.

پاک نژاد با اشاره به تعیین شعار «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری برای سال جاری اظهار داشت: در شهرستان گناوه در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان وام‌هایی اشتغالزایی در اختیار آنها قرار گرفت که کارگاه‌های تولید لباس از جمله این تولیدکنندگان در شهرستان هستند.

وی یادآور شد: با تولید لباس‌های فرم و غیره در شهرستان کمبودی در این زمینه وجود ندارد و لذا با وجود چندین کارگاه خیاطی تولیدی در شهرستان آموزش و پرورش و سایر ادارات البسه مورد نیاز را از این تولید کنندگان خریداری کنند و این مورد را در دستور کار خود قرار دهند تا از تولیدکنندگان حمایت و از توانایی‌های شهرستان نهایت بهره برده شود البته نظارت بر دوخت و طرح و کیفیت این کارگاه‌ها نیز وجود داشته باشد.

فرماندار گناوه تصریح کرد: محدوده زمین‌های در اختیار آموزش و پرورش باید مشخص شود تا حدود و زمین‌ها برای کاربری آموزشی مشخص و دیوار کشی شود.

وی گفت: در بازنگری طرح تفصیلی شهر گناوه فضای آموزشی حتماً دیده شود و زمین‌هایی با کاربری آموزشی در اختیار آموزش و پرورش باشد.