به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه اظهار داشت: حضرات معصومین را آن چنان که باید نشناخته‌ایم و ابعاد گسترده وجودی آن بزرگواران ناشناخته مانده است.

وی اضافه کرد: حضرت علی (ع) نمونه کامل یک انسان است و تمام ویژگی‌های یک انسان کامل در حد اعلی مرتبه در وجودشان متبلور است. آن حضرت حامی ارزش‌هایی مثل عبادت، عدالت، مردم‌داری، خدمت به مردم، حفاظت از بیت المال و آزاد اندیشی بود و این خصلت‌ها در وجودش موج می‌زد.

امام جمعه عسلویه با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان اظهار داشت: کجای دنیا دیدید چنین جلساتی که شخص اول مملکت بنشینند و چند ساعت حرف دل دانشجویان و جوانان را بشنوند.

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب با فرصت کم و حجم کار بالا بیش از سه ساعت وقت خود را به شنیدن حرف‌ها و سخنان دانشجویان اختصاص دادند و بر تشکیل کارگروه‌ها در عرصه مدیریت کلان کشور تاکید کردند و آن را برای عزم حرکت عمومی ملت مؤثر دانستند زیرا که جوانان را دارای ذهنی فعال و پویا می‌دانند.

هاشمی نژاد ادامه داد: رهبر انقلاب خواستار حضور بیشتر جوانان در عرصه مدیریت کشور هستند و فرمودند با حضور جوانان معتقد و حزب اللهی به معنای واقعی کلمه حرکت انقلاب شتاب بیشتری می‌گیرد. ایشان جوان‌گرا هستند و به جوانان میدان می‌دهند.

وی سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر را تبریک گفت و به روح پاک و مطهر همه شهدا خصوصاً شهدا عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر درود فرستاد و افزود: در دفاع مقدس با چشم سر امدادهای غیبی را دیدیم. ایمان قوی و اخلاص رزمندگان دو عامل پیروزی در فتح خرمشهر بود.

امام جمعه عسلویه به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان اشاره کرد و گفت: از ۲۷ اردیبهشت تا ۱۵ تیر این طرح اجرا می‌شود و افراد بالای ۳۰ سال باید به مراکز بهداشتی مراجعه کنند و در این زمینه کوتاهی نکنند.

امام جمعه عسلویه به فرماندار شهرستان حضوراً متذکر شده‌ام و امروز هم که ایشان حضور دارند اعلام می‌کنم هر مسئولی کوتاهی می‌کند و در خدمت به مردم تلاش ندارد نباید در این شهرستان جایی داشته باشد و بر مسند ادارات بنشینند. فرماندار کارشان خوب و رو به راه است ولی اگر مسئولی کم کاری می‌کند به پای شما نوشته می‌شود و جالب نیست.

لزوم تکیه بر توان داخلی

حجت الاسلام یوسف جمالی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهرم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، هشت سال دفاع مقدس، مدافعین حرم و شهدای فتح خرمشهر اظهار داشت:
فتح خرمشهر که روز مقاومت، ایثار و پیروزی نام گذاری شده مقاومت در مقابل مستکبرین و زورگویان عالم هم منطق قرآنی دارند و هم عقلانی و هم تجربه نشان داده که باید در مقابل زورگویی مستکبرین ایستاد و مقامت کرد.

امام جمعه اهرم تصریح کرد: چرا بجای تکیه برایمان و مؤمنین و جوانان مؤمن خود باید به کسانی تکیه شود که ظالم هستند امروز شاهد آن هستیم که خون مظلومین عالم توسط مستکیرین و ظالمین ریخته می‌شود زیرا آنها هدفشان به دست آوردن قدرت است.

وی یاد آورد شد: آنچه برای مستکبرین ارزش ندارد جان، کرامت و ارزش انسان‌ها است. منطق قرآن ایستادن و مقاومت در برابر مستکبرین است.

جمالی ادامه داد: تجربه نشان داده کشورهایی مانند لیبی، مصر و شخصیت‌هایی مانند مصدق که اعتماد کردند و نزدیک‌ترین تجربه برجام است. ما به وعده، امضا و قول آنها اعتماد کردیم و نتیجه آن است که آمریکا و اروپا اهل اعتماد نیستند.

امام جمعه اهرم افزود: زمانی که ما به خودمان تکیه می‌کنیم همه در برابر ما تسلیم هستند حتی کسانی که دم از جنگ می‌زدند اگر می‌دانستند یک درصد هم با جنگ کارشان پیش می‌رود و نتیجه می‌گیرند هرگز درک نمی‌کردند.

وی بیان کرد: آمریکا به دنبال مجوز سازمان ملل نیست اما می‌دانند امروز ایران در چه موقعیت قرار دارد.

جمالی با اشاره به اینکه شهیدان مقاومت حسین فهمیده و حسین صافی هستند گفت: اجازه ندهید شکاف نسلی میان بچه‌های انقلاب و ولایی ایجاد شود. باید به نسل‌های بعد منتقل کنیم.

امام جمعه اهرم از بانیان مساجد و محافل قرآنی درخواست کرد که شب‌های قدر و شهادت امیرالمومنین را بزرگ شمارند.

تنها راه کار در مقابل دشمن مقاومت است

حجت الاسلام حبیب پهلوزاده در خطبه‌های این هفته آبدان اظهار داشت: اساس شب قدر ارتباط با امام معصوم و جلب رضایت او است. شبی که مقدرات یک سال ماه را در این شب مشخص می‌کند. باید این شبی که در آن قرآن صامت نازل شده بر امام معصوم که همان قرآن ناطق است غنیمت شمارد.

وی اضافه کرد: انسان با این قرآن به کمال نهایی می‌رسد. قرآن علاج امراض قلبی ماست و برای مؤمنین شفا است و برای کفار نزول هر آیه خسارت و جرم آنها را بیشتر می‌کند.

امام جمعه موقت آبدان ادامه داد: در روایت آمده که رسول خدا فرمود: اطراف عرش ۷۰ هزار ملک هستند که کارشان فقط اطاعت از امیرالمومنین و برائت از دشمنان او و استغفار برای شیعیان امیرالمونین است.

وی تاکید کرد: رسول خدا می‌فرماید: اگر من و علی نبودیم خداوند شناخته نمی‌شد و ملکوت آسمان‌ها زمین به ابراهیم نشان داده نمی‌شد مگر به رسالت من و ولایت علی. برای جهان امروز پس از قرآن، هیچ کتابی بهتر از نهج البلاغه نیست.

پهلوزاده ادامه داد: امام الگویی برای همه اقشار و مسئولین حکومت اسلامی است. امام در منطقه ذی قار از ابن عباس پرسید قیمت این کفش وصله دار چقدر است، ابن عباس گفت ارزشی ندارد، امام فرمود: بخدا سوگند حکومت بر شما از این کفش هم بی ارزش‌تر است مگر اینکه بتوانم حقی را بر پا کنم.

وی افزود: اگر مسئولی بگوید که در گذشته اختیارات بیشتری وجود داشته، می‌گوئیم که در قانون اساسی ۹ اصل مربوط به دستگاه‌های اجرایی است. وقتی می‌دانستید که اختیارات لازم را ندارید چرا وارد این عرصه شده‌اید و مسئولیت گرفتید که نتوانید پاسخگو باشید.

پهلوزاده گفت: اختیارات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی امنیت ملی و فضای مجازی و ریاست جمهوری کم است. چرا جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی پنج ماه است که تعطیل شده و جلسه‌ای تشکیل نمی‌شود؟ با این همه اختیاراتی که قانون اساسی برای رئیس جمهور قرار داده، جایی برای بهانه جویی نیست. در سیل اخیر آیا بسیجیان و هلال احمر منتظر تفویض اختیار ماندند؟

وی تصریح کرد: امروز سالروز آزادی خرمشهر است، این کار بزرگ را بسیجی‌ها بدون رتبه و اختیار خاصی با لبیک به امام خمینی رقم زدند. تا وقت نگذشته باید از این فرصت برای خدمت به مردم استفاده کرد.

امام جمعه موقت آبدان خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در دیدار دانشجویان فرمود: زمینه را برای روی کار آمدن دولت جوان و کار آمد فراهم کنید. هر چه مسئولین جوان و متعهد به دین باشند دارای روحیه جهادی باشند حل مشکلات سرعت بیشتری می‌گیرد.

وی اظهار داشت: روحیه جهادی بوده و هست که باعث عقب زدن دشمن می‌شود. تنها راه کار در مقابل دشمن مقاومت است. تا افول نظام استکباری چیزی نمانده، شورای ملی آمریکا اعتراف کرده که تا سال ۲۰۳۰ هیچ هژمونی برای امریکا وجود نخواهد داشت.