پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که طی امروز و فردا در ساعاتی از روز بویژه در ساعات بعد از ظهر تا اوایل شب، شرایط برای وقوع ناپایداری‌های موقت جوی و ایجاد توده‌های آب و هوایی همرفتی (محلی) در برخی نقاط استان مهیا است.

وی اضافه کرد: در برخی نقاط استان به‌ویژه در مناطق شرقی و ارتفاعات استان همراه با رشد ابر، احتمال وقوع بارش پراکنده و رعد و برق، وزش تندباد و گاهی گرد و خاک طی ساعاتی از روز دور از انتظار نیست.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: دمای هوا نیز طی روزهای آینده در برخی نقاط به طور نسبی افزایش می‌یابد.

وی افزود: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با غبار محلی، در ساعاتی از بعد از ظهر تا شب در برخی نقاط بویژه مناطق شرقی و مرتفع استان همراه با رشد ابر و احتمال رخداد ناپایداری‌های موقت جوی پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی ادامه داد: جهت وزش باد متغیر، غالباٌ شمال غربی تا جنوب غربی گاهی جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ و در ساعاتی از بعد از ظهر گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت، در مناطق شرقی در هنگام ناپایداری گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: در این مدت ارتفاع موج دریا نیز بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در ساعاتی از بعد از ظهر تا شب گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت چهار و ۲۰ دقیقه بامداد، جزر اول ساعت پنج و ۵۷ دقیقه، مد دوم ساعت ۱۳ و ۳۷ دقیقه و جزر دوم ساعت ۲۱ و ۴۴ دقیقه خواهد بود.