به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، علیرضا باقری ظهر یکشنبه در نشست برنامه‌ریزی فرهنگ اهدای عضو به مناسبت هفته پیوند و اهدای عضو در گناوه اظهار داشت: در استان بوشهر حدود ۵۰۰ بیمار پیوند عضو وجود دارد که ۴۵۰ نفر از آنها عضو پیوندی را از اهداکنندگان مرگ مغزی کشور دریافت کرده‌اند.

وی افزود: شهرستان گناوه حدود ۴۴ بیمار پیوندی و ۳ اهدا کننده عضو دارد.

باقری گفت: با مرگ مغزی و تخریب سلول‌های مغزی کسی به زندگی برنمی گردد و لازم است که همه به فرهنگ سازی اهدا عضو کنند و به تصمیم گیری راحت تر برای خانواده‌ها کمک کرد.

وی با تقدیر از همراهی و همکاری فرماندار و مسئولان شهرستان گناوه در اهمیت به موضوع فرهنگ سازی اهدا عضو گفت: فرهنگ سازی و اهمیت این موضوع بسیار مهم است و به کمک همه حوزه‌ها ی مختلف جهت فرهنگ سازی بهتر در جامعه نیاز داریم.

باقری گفت: بحث فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ اهدای عضو که به نجات بسیاری از خانواده‌ها کمک می‌کند در جامعه ضروری است و همگان باید در این امر خیر مشارکت داشته باشند.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوند دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر افزود: از خانواده‌هایی که عزیزانشان به هر نحوی دچار مرگ مغزی شده‌اند انتظار داریم رضایت به اهدای عضو دهند تا با این تصمیم باعث نجات چند خانواده و اجر اخروی و دنیوی برای آنان شوند.