به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، فتح‌الله نوروزی ظهر یکشنبه در نشست کارگروه پسماند شهرستان کنگان اظهار داشت: مردم شهر سیراف به خاطر موضوع پسماند یک سری نگرانی‌هایی داشتند و ما هم وعده دادیم که این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری کنیم.

وی با اشاره به موضوع آلایندگی شهرستان کنگان، تصریح کرد: به موجب کدام داده‌ها کار کارشناسی اعلام شده است که آلایندگی شهرستان کنگان صفر است ولی دیگر شهرستان‌های در دیگر استان‌ها دارای آلایندگی هستند. این اتفاقات نامبارک با لابی‌گری در حال انجام است و خط رأس این موضوع هم سازمان محیط زیست کشور است.

فرماندار شهرستان کنگان خاطرنشان کرد: کنگان ۱۶ هزار هکتار از اراضی منطقه پارس جنوبی را در خود جای داده است و فازهای مختلفی در آن افتتاح شده است ولی هیچ عدد و رقمی برای سهم آلایندگی کنگان در نظر نگرفته‌اند و این کار در حوزه سازمان محیط زیست رقم خورده است.

وی تاکید کرد: مردم شهرستان کنگان قطعاً ساکت نخواهند نشست و از حق خودشان دفاع می‌کنند و اجازه نخواهند داد که حق آنها اینگونه پایمال شود و حق خود را با صدای بلند فریاد می‌زنند و ما هم با مردم همراهی می‌کنیم.

نوروزی تصریح کرد: ما به عنوان مسئول اینجا هستیم و نباید اجازه دهیم حق بچه کوچکی که ضایع شود. این ظلم در حق مردم کنگان است و مردم بدون شک پیگیر خواهند بود و انتظار داریم شوراها هم ورود کنند و اجازه ندهند این بحث به نتیجه برسد. حرف خود را به گوش مسئولان خواهیم رساند تا واقعیت‌ها را ببینند.

فرماندار شهرستان کنگان در مورد جانمایی سایت پسماند سیراف بیان کرد: انتظار داریم روی جانمایی تجدید نظر شود و فاصله مناسب سایت با شهر سیراف رعایت شود.