رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مردم استان بوشهر در مناسبت‌های مختلف مراسم و برنامه‌های خاص و ویژه‌ای دارند که ریشه در فرهنگ و رسوم این مردم دارد.

نوشاد نوشادی به مراسم ویژه لیالی قدر و شهادت حضرت علی (ع) اشاره کرد و ادامه داد: در نقاط مختلف استان برنامه‌هایی همچون دعاخوانی، مناجات خوانی، تلاوت و تفسیر قرآن کریم، مداحی، سخنرانی، عزاداری و اعمال ویژه لیالی قدر برگزار شد.

وی، مردم‌محوری را یکی از ویژگی‌های برجسته مراسم شب‌های قدر در استان بوشهر دانست و اضافه کرد: سینه‌زنی سنتی بوشهری از جمله برنامه‌های ویژه ایام شهادت حضرت علی (ع) در استان بوشهر است.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر خاطرنشان کرد: مراسم شب‌های قدر در مساجد، تکایا، حسینیه‌ها و هیئت‌های مختلف استان بوشهر برگزار شد و مردم حضوری گسترده و پرشور در این مراسم دارند.

به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، برنامه‌های ویژه شهادت امیرالمومنین حضرت علی (ع) در شب ۲۱ رمضان در نقاط مختلف استان برگزار شد و مردم در سوگ امام اول خود بر سر و سینه زدند.

سینه‌زنی سنتی بوشهر یکی از آئین‌های سنتی سوگواری استان بوشهر است که در ایام مختلف سال در سوگ اهل بیت (ع) در استان برگزار می‌شود که با حضور گسترده و پرشور و شعور مردم همراه است.

سینه‌زنی سنتی بوشهر حکایت از عشق و ارادت مردم ولایت‌مدار استان بوشهر به ائمه اطهار (ع) است چراکه عزاداران و نوحه‌سرایان با هیجانی خاص آن را اجرا می‌کنند.

در این شب و روزها در نقاط مختلف استان بوشهر آوای غم‌انگیز نوحه‌خوانی و نوازندگی سنج و دمام بوشهری‌ها به گوش می‌رسد که حکایت از دردمندی عاشقان عصمت و طهارت (ع) و دلدادگی مردم ولایت‌مدار این استان نسبت به خاندان اهل بیت (ع) است.