بوشکان نیوز: محمدرضا خلیق نخستین سرپرست ارزنده جهاد سازندگی در بوشکان در بامداد روز جمعه بیست و پنجم ماه رمضان در مجتمع بیمارستانی امام خمینی تهران به ملکوت اعلا پیوست. جهاد سازندگی در زمان سرپرستی ایشان در اوایل انقلاب بعنوان دومین جهاد سازندگی ایران، با وجود مشکلات فراوانی که بر سر راه داشت با تلاش مستمر توانست فقر را تاحدودی ریشه کن کرده و منطقه را بسوی یک تعادل اجتماعی رشد و سوق دهد.

از جمله خدمات ارزنده ایشان، ساخت جاده صعب العبور بهمرد بود که بوشکان را به برازجان وصل کرد و کشاورزی منطقه را با حفر چاه و آوردن امکانات مکانیزه رونق داد و همچنین برای بوشکان برق رسانی کرد. خلیق از سال ۱۳۵۸ تا سال ۱۳۶۴ در بوشکان ماند و به عمران و آبادی بوشکان پرداخت.

شهردار و شورای اسلامی شهر بوشکان در پی درگذشت این مرد بزرگ، پیام تسلیتی منتشر کردند.متن این پیام بشرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت تأسف بار نخستین سرپرست ارزنده جهاد سازندگی در بوشکان و مدیر توانای خدمتگزار ایران و مردم، جناب آقای محمدرضا خلیق موجب تأثر فراوان گردید. مرحوم خلیق از مدیران متعهد و با تجربه کشور و یک جهادگر فعال و شایسته بود که همواره در مسیر خدمت به مردم بوشکان تلاش نمود و اثرات ارزشمندی را نیز بر جای گذارد فقدان این مرد بزرگ، بسیار تاسف برانگیز است.

شهرداری و شورای اسلامی شهر بوشکان این ضایعه دردناک را به خانواده و بازماندگان محترم آن عزیز سفر کرده و مردم شریف شهر بوشکان تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند سبحان جل و اعلا برای آنها علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسالت دارد.