پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت آب و هوایی استان بوشهر اظهار داشت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده آرامش نسبی جو و دریا طی امروز است.

وی اضافه کرد: از بامداد فردا (چهارشنبه) و طی روز پنج شنبه و جمعه به سبب افزایش سرعت وزش باد شمال غربی، خلیج فارس بویژه سواحل شمالی و مرکزی استان مواج و متلاطم می شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: همچنین انتظار می‌رود در روزهای پایانی هفته دمای هوا در برخی نقاط همچون دشتستان و دشتی به آستانه ۵۰ درجه سلسیوس برسد.

وی گفت: در ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، در برخی نقاط مه رقیق صبحگاهی و در ارتفاعات گاهی افزایش ابر، از بامداد فردا در مناطق شمالی و مرکزی استان همراه با وزش باد و احتمال گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی افزود: جهت وزش باد متغیر غالباٌ شمال غربی تا جنوب غربی گاهی شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ کیلومتر در ساعت گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و از بامداد فردا در قسمت های شمالی و مرکزی گاهی تا ۴۶ کیلومتر در ساعت است.

وی ادامه داد: در این مدت ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۶۰ گاهی ۹۰ سانتیمتر و از بامداد فردا در قسمت های شمالی خلیج فارس گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.