به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، مجید خورشیدی ظهر سه‌شنبه در نشست با فعالان سمن‌های زیست‌محیطی استان بوشهر اظهار داشت: نامگذاری یک هفته به نام محیط زیست باعث می‌شود تا به سمت اهداف آن برویم و کمک کنیم که محیط زیست شرایط بهتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه جامعه ما در حوزه محیط زیست دغدغه‌مند است، تصریح کرد: مدیریت ارشد استان بوشهر تلاش داشته تا دغدغه‌مندی مردم استان بوشهر را درک کرده و در راستای دستیابی به اهداف و برنامه‌ها حمایت لازم را داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر ادامه داد: هیئت دولت در برگشت از سفر به استان بوشهر در اولین نشست خود یک مصوبه زیست محیطی داشته است و تشکیل کارگروه مرتبط با محیط زیست استان بوشهر در دستور کار قرار گرفت.

ساماندهی پسماند در استان بوشهر

وی با اشاره به اینکه هم‌افزایی و انسجام زمینه‌ساز دستیابی به موفقیت و پیروزی خواهد بود افزود: تلاش داریم تا موضوع پسماند در استان بوشهر به صورت ویژه ساماندهی شود.

خورشیدی به برخی از عقب‌ماندگی‌ها در حوزه محیط زیست استان اشاره کرد و افزود: توجه به حفظ محیط زیست و گونه‌های گیاهی و جانوری باید به صورت ویژه در دستور کار باشد.

وی خاطرنشان کرد: استان بوشهر دارای ویژگی‌های خاصی است و همین خصوصیات باعث شده تا در زمینه مبارزه با ملخ‌ها نتوان به خوبی از سم‌پاشی هوایی استفاده کرد و سم‌پاشی به صورت زمینی انجام می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر خواستار همکاری همه سمن‌ها در پیشبرد اهداف شد و گفت: سمن‌ها می‌توانند اثرات بسیار زیادی داشته باشد.

افزایش چشمگیر سمن‌ها

وی بیان کرد: تا سال ۹۲ در استان بوشهر ۱۶ سمن مجوز فعالیت داشتند و ظرف شش سال شاهد فعالیت و ثبت ۲۲۰ سمن در سطح استان بوشهر هستیم و بیانگر نگاه ویژه دولت به موضوع سمن‌ها است و برای تقویت سمن‌ها تلاش ویژه‌ای خواهیم داشت.

خورشیدی با بیان اینکه سمن‌ها در استان بوشهر در سریع‌ترین زمان ممکن ثبت می‌شوند، تصریح کرد: در حال حاضر هیچ سمن در انتظار ثبتی در استان بوشهر نداریم.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ محیط زیستی به فرزندان به خوبی منتقل نشده است، تاکید کرد: باید تلاش شود تا این فرهنگ به خوبی منتقل شود و از کودکی آموزش محیط زیست و اهمیت آن در دستور کار قرار گیرد.