رئیس اداره موزه‌های استان خوزستان اعلام کرد: براساس درخواست و اعلام استانداری استان خوزستان، موزه‌ها و محوطه‌های ملی و جهانی زیر نظر سازمان میراث‌ فرهنگی در این استان، چهارشنبه (۲۲ خرداد) تعطیل هستند.

سیدمحمد ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برنامه‌ریزی انجام‌شده در استان برای تغییر ساعت بازدید از موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی استان خوزستان به دلیل گرمای زیاد در این فصل از سال و نبود بازدیدکننده، ادامه داد: ساعت بازدید از همه‌ محوطه‌ها و بناهای تاریخی ملی و جهانی در سطح استان خوزستان که زیر نظر سازمان میراث‌ فرهنگی و گردشگری هستند، به ساعت هشت صبح تا ۱۲ و ۱۷ تا ۲۱ تغییر پیدا کرده است.

او افزود:‌ در حال حاضر براساس برنامه‌ریزی‌ها، چهارشنبه ۲۲ خرداد تعطیل است و زمان‌های بازدید براساس روال جدید تا پایان تابستان انجام می‌شود و در صورتی که تعطیلی برای روزهای بعد در نظر گرفته شود از طریق استانداری اعلام می‌شود.

رئیس اداره موزه‌های استان خوزستان همچنین درباره ساعت کاری روز گذشته (دوشنبه، ۲۰ خرداد) توضیح داد: براساس اعلام ناگهانی در ساعات اولیه روز (دوشنبه ۲۰ خرداد)، و به دلیل هماهنگی‌هایی که برخی تورهای گردشگری در روزهای گذشته برای حضور در ساعات بعدازظهرِ دوشنبه داشتند، ساعت کاری مانند روال هر روز ادامه پیدا کرد.

او علت تعطیلی موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی زیر نظر سازمان میراث‌ فرهنگی در استان خوزستان را گرمای بیش از حد هوا و اعلام استانداری اعلام کرد و افزود: با توجه به این که فضاهای موزه‌ای از نظر نورپردازی، استفاده از کولر و دیگر تجهیزات گاها مجبور به مصرف زیادِ برق می‌شوند، براساس درخواست استانداری تعطیل شده‌اند.

ابراهیمی با تاکید بر این‌که تعطیلی و تغییر ساعت کاری موزه‌های استان به روابط عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی استان اعلام شده و قرار است در سایت این اداره کل منتشر شود، اظهار کرد: در صورتی که گردشگر انفرادی در زمان تعطیلی موزه برای بازدید مراجعه کند، اگر مورد خاصی باشد، با هماهنگی رئیس موزه اجازه‌ بازدید به وی داده می‌شود.

این در حالی است که براساس خبری که در سایت اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان منتشر شده، اعلام شده است: «باتوجه به بخشنامه استانداری مبنی بر تعطیلی ادارات و دستگاه‌های اجرایی سطح استان در روز چهارشنبه به دلیل وقوع گرمای شدید و تداوم استقرار هوای گرم در سطح استان خوزستان و انتظار رخداد دماهای ۵۰ درجه و بالاتر از آن، موزه و قلعه تاریخی شوش فردا چهارشنبه مورخ ۲۲ خردادماه  ۹۸ تعطیل است.

همچنین با توجه به اطلاعیه استانداری خوزستان مبنی بر کاهش ساعت اداری امروز (سه‎شنبه، ۲۱ خردادماه)، موزه و قلعه در این روز نیز تنها تا ساعت ۱۲ به منظور بازدید دایر هستند. در سایر روزها در صورت عدم کاهش ساعت اداری یا عدم تعطیلی، این مکان‎ها براساس روال عادی تا ساعت ۱۸ پذیرای علاقه‌مندان و گردشگران خواهند بود.»

انتهای پیام