به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، غلامرضا دانش فر صبح سه‌شنبه در نشست ستاد امتحانات سواد آموزی اظهار داشت: در راستای برگزاری امتحانات پایانی سوادآموزی هماهنگی و برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است.

وی از شرکت بیش از ۹۴ درصد از سوادآموزان استان در ارزشیابی پایانی دوره های مختلف سوادآموزی خبر داد و اضافه کرد: امسال سه هزار و ۲۴۰ نفر در استان بوشهر تحت پوشش دوره سوادآموزی قرار گرفتند.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر تعیین حوزه های امتحانی به صورت دقیق برای سواد آموزان در هر شهرستان و منطقه، افزود: امتحان در مساجد، مدارس، ادارات آموزش و پرورش و محل تشکیل کلاس‌ها برگزار می‌شود.

وی هدف از ارزشیابی پایانی را ارتقای کمی و کیفی آموزش دانست و افزود: مهم ترین مسئله در ارزشیابی و سنجش پایانی برگزاری سالم امتحانات و تصحیح درست اوراق امتحانی است و باید مبنای همه کارها مقرارات و دستورالعمل‌ها باشد.

دانشفر با اشاره به دیگر برنامه‌ها برای ارتقای کیفیت سوادآموزی گفت: علاوه بر آموزش اولیای بی‌سواد دانش آموزان و بهره گیری بیشتر از مدارس و فرهنگیان، برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه های عملی برای آموزش دهندگان مد مورد نظر قرار دارد.

وی به برگزاری دوره تربیت مدرس در مردادماه سال جاری در شهر بوشهر اشاره کرد و افزود: دوره تربیت مدرس با حضور ۲۰ آموزش دهنده به نمایندگی از تمامی شهرستان و مناطق استان برگزار می‌شود.