به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید حسین حسینی محمدی صبح چهارشنبه در نشست بررسی صادرات محصولات تولیدی استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بالایی در حوزه صادرات است که برای توسعه صادرات تلاش گسترده‌ای داریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از تدوین اهداف کمی صادرات محصولات مزیت‌دار استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: صادرات محصولات و کالاهای مختلف بر اساس سیاست تنظیم بازار صورت می‌گیرد.

لزوم ایجاد پایانه صادراتی مواد معدنی

وی از توسعه تجارت دریایی در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: ایجاد پایانه‌های صادراتی مواد معدنی یکی از نیازهای اساسی در راستای توسعه صادرات غیرنفتی از استان بوشهر است.

حسینی محمدی میزان صادرات مواد معدنی استان بوشهر در سال گذشته را بیش از ۱۶۰.۷ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: امسال پیش‌بینی‌شده که بیش از ۱۸۵ میلیون دلار مواد معدنی استان بوشهر صادر شود.

وی میزان صادرات آبزیان استان بوشهر در سال گذشته را بیش از ۲۱۴ میلیون دلار عنوان کرد و ادامه داد: امسال پیش‌بینی‌شده که بیش از ۲۴۵ میلیون دلار انواع آبزیان از استان بوشهر صادر شود.

افزایش صادرات خرما و گوجه‌فرنگی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر میزان صادرات خرما و گوجه‌فرنگی استان بوشهر در سال گذشته را بیش از ۶۲ میلیون دلار عنوان کرد و اظهار داشت: امسال پیش‌بینی‌شده که بیش از ۷۱ میلیون دلار خرما و گوجه‌فرنگی از استان بوشهر صادر شود.

وی همچنین از افزایش صادرات صنایع دستی استان بوشهر در سال جاری خبر داد و اضافه کرد: سال گذشته ۱.۱ میلیون دلار صنایع دستی صادر شد که پیش‌بینی می‌شود امسال ۱.۳ میلیون دلار صنایع دستی استان صادر شود.