به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالکریم گراوند عصر چهارشنبه در نشست با مسئولان جزیره خارگ اظهار داشت: دغدغه اصلی ما در جزیره خارگ بحث طرح جامع و تردد اهالی شریف و مقاوم این جزیره تأثیر گذار در کشور است.

وی اضافه کرد: نگاهی که در مورد جزیره خارگ وجود دارد در سطح کلان کشور و استان نگاه عدالت محور است و امیدواریم مشکلات را با همراهی شما حل کنیم.

گراوند افزود: هم اکنون جزیره خارگ و صنعت نفت و پتروشیمی خط مقدم درگیری اقتصادی با سردمداران کفر است، امروز همه باید وزارت نفت را پشتیبانی کنیم، امروز باید پشت رزمنده خط مقدم اقتصادی کشور باشیم.

استاندار بوشهر تصریح کرد: خارگ نماد مقاومت و خودباوری ایران اسلامی است و ۸ سال دفاع مقدس گواه این موضوع است. به سران آمریکا تاکید می‌کنیم، خارگ نماد مقاومت ایران است و هشت سال نتوانستید صادرات نفت را از جزیره قطع کند و مطمئناً الان هم نخواهد توانست و باید امروز همه باید کنار هم باشیم و به هم افزایی اعتقاد داشته باشیم.

گراوند گفت: اقدامات بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف در جزیره خارگ صورت گرفته است ولی این پایان کار نیست و مطمئناً ما به قول‌های که دادیم عمل خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: ما واقف هستیم که جزیره خارگ یک بخش ویژه استان بوشهر است و باید اعتبارات خود را از استان بگیرد و باید حمایت کنیم.