به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالکریم گراوند ظهر پنجشنبه در مراسم کلنگ‌زنی سد ارغون کلمه دشتستان اظهار داشت: تلاش های گسترده‌ای به منظور بهبود وضعیت آب استان بوشهر و رفع کمبودها صورت گرفته است و طرح‌های متعددی در دست اجرا است.

وی از روند رو به کاهش مشکلات تامین آب در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: شهرستان دشتستان سال گذشته مشکلات متعددی در حوزه آب داشت و امسال برنامه ویژه‌ای برای کاهش مشکلات در این شهرستان داشته‌ایم.

استاندار بوشهر از تکمیل طرح‌های مطالعاتی برای ساخت سد ارغون دشتستان خبر داد و بیان کرد: پروژه سدسازی ارغون کلمه دشتستان با اعتبارات استانی و وزارت نیرو در مدت معین ساخته می‌شود

وی با اشاره به اینکه نیمی از اعتبارات استانی مربوط به این طرح تامین شده است، خاطرنشان کرد: قرار است وزارت نیرو هم سهم اعتباری خود در ساخت این پروژه تامین و پرداخت کند.

گراوند کل اعتبار اچرای این طرح را بیش از ۲۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: ۱۲ میلیارد اعتبار اولیه این طرح تامین شده و این طرح طی مدت ۱۵ ماه تکمیل خواهد شد.

وی با بی نظیر خواندن اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات آب استان بوشهر طی یک سال گذشته، افزود: این پروژه نقش مهمی در تقویت سفره‌های زیر زمینی و چاه‌های آب شرب منطقه و رفع مشکل آب این شهر خواهد داشت.