به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید علی پاک نژاد ظهر یکشنبه در جلسه شورای اداری بخش ریگ شهرستان گناوه با دستور کار تکریم و معارفه بخشدار این بخش با تقدیر از زحمات بخشدار سابق بندر ریگ اظهار داشت: از خصوصیات بارز این بخشدار اخلاق مداری و همدلی و همراهی با اقشار مختلف مردم و مسئولان و گروه‌ها است که خدمات قابل قبولی در بخش در زمان تصدی وی ارائه شد.

وی با تبریک انتصاب بخشدار جدید افزود: بخشدار جدید از نیروی‌های متعهد، دلسوز و علاقمند و داری سابقه خدمت در وزارت کشور است و خدمات و کارنامه درخشانی در جایگاه‌های مختلف دارند.

پاک نژاد بیان کرد: در بخش ریگ شاهد حضور شوراهای بسیار قوی هستیم واز نکات برجسته این بخش داشتن شوراها و دهیاران قوی و توانمند است.

فرماندار گفت: پیگیری مطالبات مردم و رسیدگی به درخواست آنها، ارتباط مستمر و مؤثر با دهیاران و شوراهای بخش ریگ در دستور کار بخشدار جدید باشد.

وی یادآور شد: برنامه ریزی و توجه به صنعت آبزی پروری، توجه به گردشگری و بوم گردی، پیگیری شهرک شیلاتی و کشاورزی، ارتباط مستمر با ائمه جمعه اهل سنت و شیعه و شهرداران و مسئولان، برگزاری مستمر جلسات شورای بخش در اولویت بخشدار جدید قرار گیرد.

فرماندار گناوه با اشاره به میزان اعتبارات در نظر گرفته شده بخش ریگ در سال جاری اظهار داشت: از ۵۲ میلیارد تومان اعتبارات امسال شهرستان گناوه مصوب شده در کمیته برنامه ریزی این شهرستان، سهم بخش ریگ ۱۰ میلیارد و ۷۷۹ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: علاوه بر اعتبارات در نظر گرفته شده از محل اعتبارات دیگر نیز که در سال آینده اختصاص می‌یابد در اختیار بخشداری و دستگاه‌های اجرایی بخش ریگ قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری با تقدیر از تلاش‌های نماینده حوزه انتخابیه در زمینه پیگیری مطالبه‌ها ی مردم، بودجه و طرح‌های این شهرستان گفت: حضور و مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات ملاک و مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز است و تلاش در این راستا در دستور کار مسئولان باشد.

فرماندار گناوه خاطرنشان کرد: وظیفه همه مسئولان، ادارات و نهادهای شهرستان فراهم کردن زمینه برگزاری انتخابات سالم و پرشور است و نتیجه به انتخاب مردم بستگی دارد و قابل احترام است.

وی با اشاره به احتمال برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی گفت: همه ادارات آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی را داشته باشند و همه امکانات و وسایل ادارات و نهادها و دستگاه‌ها در اختیار ستاد برگزاری انتخابات هم شهرستان و هم بخش باشد.

پاک نژاد گفت: بخشداران و مدیران با رعایت کامل اصل بی طرفی که از اصول مهم و مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری و مسئولان نظام است زمینه ساز حضور حداکثری مردم باشند.

وی گفت: ایجاد امید و اعتماد در مردم باعث حضور پرشورتر مردم خواهد شد که باید مدنظر باشد.

پاک نژاد اظهار داشت: دولت تدبیر و امید علا رغم همه کارشکنی‌ها و توطئه‌های دشمنان نظام اسلامی بویژه آمریکا، در مقابله با تحریم‌ها درصحنه جهانی و داخلی تلاش زیادی داشته است که باید این خدمات به نحو احسن ارائه و اطلاع رسانی شود.

در این نشست محمدحسین بازویی به عنوان بخشدار جدید ریگ معرفی و از زحمات بخشدار سابق مسعود شیرافکن تقدیر شد.