به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، محمد تقی منوچهری تولید محصولات کشاورزی استان بوشهر را یک‌میلیون و ۴۵۳ هزار تن در سال دانست و تصریح کرد: کشاورزان گندم‌کار استان بوشهر در سال زارعی جاری افزون بر ۱۶۳ هزار تن گندم برداشت کردند که ۱۴۳ هزار تن آن در قالب خرید تضمینی به مراکز خرید تحویل شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه تحویل محصول گندم مازاد بر نیاز مصرف کشاورزان استان بوشهر امسال نسبت به سال قبل ۸۵۰ درصد افزایش دارد گفت: علاوه بر خرید این میزان گندم، ۱۱ هزار تن گندم بذری از کشاورزان استان بوشهر خریداری و ذخیره شد.

منوچهری با اشاره به مبارزه با ملخ‌های صحرایی در اراضی استان بوشهر خاطر نشان کرد: تاکنون افزون بر ۱۰۰ هزار هکتار اراضی منابع طبیعی و کشاورزی استان بوشهر علیه هجوم ملخ‌های صحرایی سم‌پاشی شده است.

وی، زمان مبارزه با ملخ صحرایی در استان بوشهر را ۱۲۰ روز دانست و گفت: ۳۶ اکیپ ردیاب، ۵۰ تیم مبارزه، ۱۵۰ دستگاه سمپاش، ۲ فروند هواپیما علیه ملخ صحرایی فعالیت می‌کنند و تاکنون ۵۰ تن انواع سم مصرف شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از ابلاغ اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان خبر داد و افزود: تاکنون ۲۱۲ میلیارد تومان به حوزه کشاورزی شامل ۶۰ میلیارد تومان به طرح‌های آبخیزداری و ۱۵۲ میلیارد تومان به طرح‌های شیلاتی ابلاغ شده است.