به گزارش خبرنگار مهر، حجت ااسلام سید ابوالحسن حسینی بوشهری در دیدار رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب، قضات و کارمندان دادگستری دیلم به مناسبت هفته قوه قضائیه با تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت سالروز شهادت شهید بهشتی و یاران باوفایش اظهار داشت: این هفته فرصتی مغتنمی است تا ضمن تجلیل و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قوه قضائیه، خدمات و عملکرد این قوه برای مردم بیان شود.

امام جمعه دیلم افزود: دستاوردهایی که قوه قضائیه با رویکردی که رئیس جدید قوه قضائیه حجت الاسلام رئیسی برعهده دارند مردم را نسبت به این قوه بیش از پیش امیدوار ساخته است.

وی گفت: مسئولیت و سرپرستی قوه قضائیه را یکی از سرمایه‌های نظام اسلامی برعهده گرفته و حضور ایشان مایه امیدواری که هر چه بهتر به منویات مقام معظم رهبری جامعه عمل پوشیده است.

حسینی بوشهری بیان کرد: به حول و قوه الهی قوه قضائیه روند رو به رشدی از ابتدای انقلاب تاکنون داشته است و قابل مقایسه با گذشته نیست و به عنوان یکی از قوای سه گانه نقش بسزایی کشور دارد و در دنیا اگر بی نظیر نباشد کم نظیر است.

وی تصریح کرد: امیرالمومنین (ع) می‌فرماید: افضل‌ترین مخلوقات نزد خداوند قضاتی هستند که به حق قضاوت کنند و این مایه امیدواری است رأی که صادر می‌شود حکم اسلامی باشد.

مردم‌داری در اولویت دادگستری

رئیس دادگستری دیلم نیز ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت سالروز شهادت شهید بهشتی و یارانش گفت: قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران با پاسداری از قانون اساسی و سرلوحه قراردادن رهنمودهای مقام معظم رهبری به عنوان رکن اساسی نظام مسئولیت خطیر و حساسی در ثبت امور فردی و اجتماعی و تحقق بخشیدن به عدالت در جامعه را برعهده دارد.

مهدی بهشتیان افزود: شهید بهشتی ویارانش با نثار خون خود اسلام و انقلاب را بیمه و پایه‌های نظام اسلامی را مستحکم کردند و شهادتشان مسیر روشنی را فرا روی دوستداران و عاشقان انقلاب گشود.

بهشتیان تصریح کرد: هفته قوه قضائیه و گرامیداشت حادثه هفت تیر در واقع فرصت مغتنمی برای یادآوری جنایتکاری‌های منافقین کوردل و به نمایش گذاشتن دستاوردهای انقلاب و شهیدان انقلاب و محکوم کردن توطئه‌های استکبار جهانی است.

رئیس دادگستری دیلم مردم داری، اجرای قانون صلح و سازش و رفع منازعات، برخورد قاطع با مجرمین و قانون شکننان، تسهیل در اجرای احکام و خدمات رسانی به شهروندان جامعه را از اهداف دستگاه قضائی در شهرستان برشمرد.

تعامل دستگاه‌های اجرایی با دادگستری

احمد دامی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دیلم امنیت و آرامش را یکی از موارد اساسی و ضروری در جامعه دانست و افزود: هماهنگی و همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی با دادگستری می‌تواند موجب آرامش بیشتر در جامعه شود و قطعاً فضای امنیت را دو چندان می‌کند.

وی ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یارانش گفت: این اداره آمادگی همه جانبه خود را جهت تسهیل خدمات رسانی به مردم در اولویت خود قرار داده و تمام سعی و تلاش خود را در جهت ارائه خدمات مطلوب برای رفاه و آسایش شهروندان و جامعه به کار خواهد بست و تمام همت خود را برای کاهش جرایم و نابهنجاری‌های اجتماعی در دستور کار قرار داده و با رعایت تمام موازین اسلامی با متخلفین در امورات مختلف برخورد قانونی خواهد کرد.