به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید علی پاک نژاد عصر چهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان گناوه اظهار داشت: در شهرستان گناوه در حوزه‌های مختلف تلاش‌های خوبی شده و لازم است مصوبات این جلسات اجرایی شود.

وی با اشاره به بازدید از کارگاه مجسمه سازی هنرمند گناوه ای افزود: اثر «فرزاد دشتی زاده» هنرمند گناوه ای توانسته در رقابت‌های هنری جهانی (سمپوزیوم) مجسمه سازی در کشور فرانسه به عنوان برتر و جز ۵ نفر برگزیده این مسابقات شود که به ایشان تبریک می‌گوئیم.

فرماندار گناوه گفت: در زمینه کمک و همکاری با این هنرمند دستگاه‌های اجرایی همکاری و همیاری لازم با این بخصوص در زمینه تعیین مکان برای کار وی داشته باشند تا مکانی در اختیارش قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: معاون برنامه ریزی فرمانداری گزارش عملکرد حوزه اقتصادی شهرستان در سه ماهه اول امسال را تهیه تا در جلسه آینده کارگروه ارائه شود.

پاک نژاد با اشاره به سفر چهارم استاندار در آینده نزدیک به شهرستان گناوه گفت: این سفر در قالب رفع موانع تولید و اشتغال با حضور مسئولان در حوزه اقتصادی و اشتغال و سرمایه گذاری در سطح استان و بازدیدها و دیدارها صورت خواهد گرفت.

وی با تاکید بر آماده کردن طرح‌های قابل افتتاح در هفته دولت یادآور شد: هر طرح اقتصادی با قابلیت اشتغالزایی که برای هفته دولت آماده بهره برداری باشد در دستور کار همه ادارات بخصوص جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و تجارت و اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان قرار گیرد تا برای افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی در هفته دولت آماده شود.

فرماندار گناوه پیرامون لزوم حضور نماینده بخش خصوصی در جلسه کارگروه گفت: این باعث خرسندی است که نماینده بخش خصوصی شهرستان در جلسات کارگروه با ایده‌های نو و طرح‌ها و نظرات مفید حضور می‌یابد و از حضور وی استفاده می‌شود.

وی با تاکید بر حمایت از تولیدکنندگان خاطرنشان کرد: از تولیدکنندگانی که با وجود مشکلات و نوسانات اقتصادی در کشور قدم در راه تولید و کمک به اشتغال کشور نهاده و تلاش می‌کنند باید حمایت کرد.

وی افزود: همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی در رفع موانع تولید و رونق اشتغال به تولیدات کنندگان شهرستان کمک و همکاری لازم را داشته باشند تا موانع از راه تولید برداشته و بتوان تولیدات شهرستان را نه تنها در شهرستان بلکه در استان و کشور عرضه شود.

فرماندار گناوه اضافه کرد: مصوبات جلسات رفع موانع تولید حتماً باید اجرایی شود و اگر تاکنون مصوبه‌ای اجرایی نشده پیگیری تا مشکلات آن بررسی و رفع شود.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این جلسات بیشتر اشتغالزایی است گفت: آخرین وضعیت ایجاد مجتمع صنفی گناوه هر چه زودتر تعیین تکلیف شود تا اصناف مورد نظر بتوانند به خارج از شهر انتقال یابند و مشکلات در این زمینه رفع شود.

وی با بیان اینکه آماده پذیرش طرح‌ها در زمینه‌های مختلف هستیم گفت: هر کس طرحی برای اشتغال و سرمایه گذاری دارد برای پیگیری طرح مراجعه کند و ما آماده همکاری برای رفع موانع و کمک به حل مشکلات هستیم.

فرماندار گناوه از همه دست اندر کاران در برگزاری منظم و مستمر جلسات اقتصاد مقاومتی، اشتغال و سرمایه گذاری و رفع موانع تولید شهرستان تقدیر کرد.