به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید علی پاک نژاد صبح پنج شنبه در جلسه بررسی و تطبیق طرح توسعه بندر گناوه با طرح جامع شهرستان و مسائل پیرامون آن اظهار داشت: با پیگیری و رایزنی‌های انجام شده با مسئولان استانی و کشوری نقشه طرح جامع توسعه بندر گناوه و بندر ریگ آماده شده است.

وی افزود: کلنگ زنی توسعه بندر ریگ انجام شده و ۵۰ هکتار زمین هم از زمین‌های دولتی در اختیار اداره بندر و دریانوردی قرار گرفته و امید است پس از انجام اقدامات لازم جهت جانمایی پست اسکله و تأسیسات این بندر و اجرایی شدن زیرساخت‌های آن این خواسته به حق مردم بندر ریگ هر چه زودتر انجام شود.

فرماندار گناوه گفت: در نقشه جامع توسعه بندر گناوه جانمایی بندر جدید در نظر گرفته شده است که از بندر فعلی کامل تفکیک شود تا جایی برای دسترسی بهتر شناورها با توجه به خطرات موجود در اسکله قدیمی ایجاد شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به تراکم شناورها درخور فعلی بندر گناوه، در صورت هرگونه حوادثی نظیر آتش سوزی فاجعه‌ای بزرگ رخ خواهد داد که جبران آن سخت است و باید هرچه زودتر مسئولان مربوطه نسبت به تحقق یافتن توسعه این بندر اهتمام جدی ورزند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه مطالعه توسعه بندر جدید انجام شده می‌طلبد که در اجرایی شدن آن تلاش و همت مضاعف شود و اداره بندر و دریانوردی و همه مجموعه ادارات مرتبط با این موضوع با همکاری و کمک هم مشکلات را حل کنند و با تعامل کارها را پیش ببرند.

پاک نژاد تصریح کرد: در زمینه ساختمان و جانمایی باید کارشناسی‌های لازم انجام و بررسی شود تا این پروژه هر چه زودتر به بهره برداری برسد.