به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، سید علی پاکنژاد فرماندار گناوه عصر دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات آب اظهار داشت: مشکل آب در کل استان وجود دارد و گر چه این مشکل در شهر گناوه کمتر از بقیه جاها است اما در روستاهای شهرستان گناوه با مشکل شدید افت فشار آب مواجه هستند.

فرماندار گناوه گفت: بعضی از نقاط شهرستان با مشکل افت فشار آب مواجه هستند که اگر مدیرت صحیح و صرفه جویی توسط مردم انجام شود این مسله قابل حل است.

پاکنژاد افزود: آب مورد نیاز فضای سبز گناوه باید از اب شرب مردم جدا شود و حتماً شهرداری باید از تصفیه اب فاضلاب برای فضای سبز استفاده کند.

وی بیان کرد: برای آبیاری در فضای سبز گناوه به صورت غرق ابی استفاده میشود که این یک روش غلط است و باید از سیستم های نوین استفاده شود.

وی گفت: مردم در مصرف آب صرفه جویی کنند زیرا سهمیه آب که به شهرستان اختصاص داده شده محدود بوده و این آب باید بین روستاها و شهر گناوه و ریگ تقسیم بندی شود ولی مصرف بیش از حد مجاز است.

پاک‌نژاد گفت: خروجی فاضلاب گناوه نزدیک روستای گشویی مشکلات زیست محیطی را برای آن روستا به وجود آورده که شهرداری می تواند با تصفیه آب خروجی فاضلاب و استفاده از ان در فضای سبز این مشکل را برطرف کند.

فرماندار گناوه افزود: اگر مشکل خط فرسوده انتقال آب شاپور به گناوه برطرف شود در گناوه مشکل تامین آب نخواهیم داشت و از مدیریت آب استان خواهشمندیم هر چه سریعتر این موضوع را حل کنند.

وی گفت: در سال های اخیر مرغداری‌ها و مراکز صنعتی زیادی در شهرستان به وجود آمده که حق آب آنها به سهمیه شهرستان اختصاص داده نشده و اگر این سهمیه ها اختصاص داده شوند نیز تا حدودی مشکل فشار اب برطرف می‌شود.