به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالحمید حمزه‌پور عصر دوشنبه در نشست بررسی مشکلات آب در گناوه اظهار داشت: خدمت رسانی و تأمین آب مردم وظیفه اصلی ما است ولی مردم هم باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

وی گفت: در حال حاضر منبع تأمین آب گناوه سد کوثر است و روزانه به ازای هر نفر سهمیه اختصاص یافته از خط کوثر به شهرستان گناوه حدود ۲۳۰ لیتر در ثانیه است که در حال حاضر بیش از ۲۷۰ لیتر برداشت می‌شود و ۴۰ لیتر اضافه مصرف آن از دیگر نقاط کاهش داده می‌شود.

مدیر عامل آب و فاضلاب استان تصریح کرد: به علت محدودیت‌هایی که در خط و تأسیسات انتقال آب از خط کوثر به این استان وجود دارد در حال حاضر امکان افزایش آب برای شهرستان گناوه وجود ندارد و سهمیه شهرستان بیشتر از این نیست و این آب برای کل شهرستان باید توزیع شود.

حمزه پور بیان کرد: مصرف آب برای آبیاری فضای سبز یکی از مشکلات اصلی کم آبی در شهرستان گناوه و حتی استان بوشهر است و باغ‌هایی که در اطراف گناوه و دیلم به وجود آمده‌اند مصرف آب زیادی دارند که باید توسط مسؤلین مدیریت شوند.

مدیر عامل آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: آگاه سازی مردم می‌تواند نقش مهمی در کاهش مصرف آب داشته باشد و باید فرهنگ استفاده و مصرف بهینه از آب در بین مردم نهادینه شود.

وی یادآور شد: از مردم درخواست می‌شود برای تأمین آب خود از مخازن استفاده کنند و برای اینکه در ساعاتی از روز یا شب دچار مشکل کم آبی نشوند در مواقعی که فشار آب بالا است اقدام به ذخیره سازی کنند و از این طریق کمتر با مشکل قطعی آب مواجه شوند.