به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، فاطمه کرمپور ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر دارای استعدادها و ظرفیت‌های بسیار بزرگی در عرصه فرهنگی و هنری است و تلاش داریم حمایت مناسبی از این حوزه داشته باشیم.

وی از برگزاری چهل و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: این رویداد مهم از ۳۰ تیرماه تا سوم مرداد ماه سال جاری در بوشهر برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از اهداف این جشنواره به تقویت تولید آثار آموزشی اشاره کرد و ادامه داد: ارائه آثار علمی و آموزشی و ایجاد بستر مناسب برای جنبه‌های تربیتی توأم با فعالیت علمی و آموزشی در این جشنواره دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: چهل و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد در سال جاری با مشارکت بخش خصوصی و حضور پررنگ گردانندگان سینما در استان‌های کشور برگزار می‌شود.

کرم‌پور با اشاره به اکران همه فیلم‌های جشنواره امسال برای اولین بار خاطرنشان کرد: این جشنواره باید بتواند مفاهیم انسانی و پدیده‌های شریف و بنیادین بشری را از دل این فیلم‌ها به جامعه هدف خود که دانش‌آموزان هستند را ارائه کند.

وی فراهم کردن زمینه فرایند تعلیم و تربیت دانش‌آموزان را از اهداف مد نظر دانست و افزود: جشنواره رشد در شهرستان‌ها نیز اجرا می‌شود و فیلم‌هایی که قابلیت پخش را دارند در سایر شهرستان‌های استان نیز نمایش داده می‌شوند.