به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالله نادری دوشنبه‌شب در نشست شورای اداری شهرستان دشتی ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفت تیر اظهار داشت: ۱۲ تیرماه سالروز حمله موشکی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران بود که منجر شهادت شدن تعداد ۲۹۰ نفر از هموطنان شد.

وی افزود: اخیراً نیز نیروی هوافضای سپاه پاسداران با هدف قرار دادن پهپاد آمریکایی هیمنه نظامی آمریکا را در جهان و منطقه شکست و اقتدار جمهوری اسلامی را در حفاظت از مرزهای کشور به نمایش گذاشت.

نادری با بیان اینکه در زمینه ارتباطات در چند سال اخیر اقدامات خوبی در سطح شهرستان صورت گرفته است، گفت: شش فقره بی تی اس در سطح شهرستان نصب شده که آخرین آن در روستای سرمک بوده است.

اینترنت پر سرعت در ۳۵ درصد روستاها

وی افزود: تعداد ۱۸ بی‌تی‌اس ایرانسل در سطح شهرستان انجام شده است.

نادری ادامه داد: در حال حاضر اینترنت پر سرعت در همه شهرهای و ۳۵ درصد روستاهای شهرستان انجام شده و اینترنت خانگی نیز در همه شهرها و۸۵ درصد روستاها صورت گرفته است.

وی از اجرای ۱۵۰ کیلومتر فیبر نوری در سطح شهرستان خبر داد و گفت: در حال حاضر مرکز مخابرات درازی فاقد کارگزار است که انتظار دارد هر چه زودتر این مشکل نیز برطرف شود.

نادری خاطرنشان کرد: ارتباط تلفن ثابت روستای میانخره به دلیل سرقت سیم‌ها شش ماه است که قطع است و مرکز مخابرات عربی نیز نیاز به ساختمان دارد.

وی تصریح کرد: پوشش تلفن همراه در روستاهای کلل، بنیاد عربی، کاردنه بشک و سرمک مطلوب نیست که انتظار داریم این مشکل نیز در سطح شهرستان برطرف شود.

وی بر ضرورت اجرای فیبر نوری از روستای ناصری تا شنبه با توجه به نزدیک شدن انتخابات در پایان سال تاکید کرد.

لزوم پیشگیری از مصرف مواد مخدر

نادری با اشاره به هفته مبارزه با مواد مخدر به وضعیت جامعه جهانی نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تعداد روان‌گردان‌های شناسایی شده به ۸۳۰ مورد رسیده است.

وی با بیان اینکه مواد مخدر و روانگردان‌ها به یک ابزار سیاسی و اقتصادی در معادلات بین‌المللی تبدیل شده است، ادامه داد: کاهش سن مصرف یکی از نگرانی‌های جامعه جهانی است.

نادری ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در سطح بین‌المللی و مهمترین موضوع در این زمینه پیشگیری است که می‌طلبد همه آحاد جامعه حساسیت ویژه نسبت به این موضوع داشته باشند.

لزوم رعایت اخلاق انتخاباتی

وی با بیان اینکه در پایان سال جاری انتخابات مهم برگزار می‌شود، ادامه داد: همه افراد که قصد ورود به انتخابات دارند انتظار داریم اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند.

نادری با تاکید بر اینکه انتخابات باید در بین ما اتحاد و همبستگی ایجاد کند، خاطرنشان کرد: کسانی که می‌خواهند برای کشور قانون وضع کنند باید خودشان پایبند به قانون باشند و شناخت بایدها و نبایدهای انتخابات بسیار مهم است.

وی یادآور شد: همه کسانی که در انتخابات مسئولیت دارند نیز باید طوری عمل کنند که مورد اتهام قرار نگیرند.

نادری همچنین بر ضرورت صرفه جویی در مصرف آب برق تأکید کرد و گفت: با صرفه جویی ادارات در مصرف برق ۵ مگاوات کاهش برق در شهرستان صورت گرفته است.