بوشکان نیوز: براساس اطلاعیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان سلامت آب چاه شهر کلمه از نظر میکروبی و املاح مضر چون نیتریت و نیترات سالم و مورد تائید است و به دلیل بالا بودن جامدات محلول آب هرچند از نظر سلامتی ایجاد مشکل نمی کند ولی موجب طعم ناخوشایندآن می شود و بیشتر در حوزه شست و شو می توان از آن استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: در این ارتباط با توجه به بالا بودن جامدات محلول آب در چاه شهر کلمه با بررسی های انجام شده بزودی علاوه بر چاه شماره ۲، چاه شماره ۱ این شهر پس از اجرای خط انتقال، تجهیز و وارد مدار می‌شود.

عبدالحمید حمزه پور افزود: قابل توجه است بیش از ۸۰ درصد آب شبکه توسط مشترکان در عرصه شست و شو و بهداشت مصرف می‌شود و ۲۰ درصد در حوزه آشامیدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد که با نظر به کمبود آب مورد نیاز درشهر کلمه و کمک به چاه موجود در این شهر، چاه شماره ۲ به صورت مشترک برای تامین آب چند روستا و شهر کلمه مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی اضافه کرد: برای حل کامل مشکلات و تامین آب بصورت پایدار و اساسی با وجود محدودیت اعتباری یک حلقه چاه که در فاصله چهار کیلومتری شهر کلمه قرار دارد و از لحاظ کمی و کیفی از آب مناسبی برخوردار است، بزودی عملیات اجرایی آن را شروع و پس از تکمیل وارد مدار بهره برداری قرار می‌شود.

شهر کلمه مرکز بخش بوشکان شهرستان دشتستان است.