منصور پاپری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کمیته مدیریت صید زمان صید میگو زمان آغاز صید میگو در آب‌های استان بوشهر را برای قایقها ۳۰ تیرماه و برای لنج‌ها اول مردادماه اعلام کرده است.

وی با اشاره به اینکه ۹۰۰ قایق در استان بوشهر دارای مجوز صید هستند، اضافه کرد: این قایق‌ها می‌توانند با دریافت مجوز یک روزه صید میگو از ساعت شش صبح فردا عازم دریا شوند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر از صدور مجوز صید برای هفت هزار صیاد استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: این صیادان با استفاده از هزار و ۴۰۰ شناور شامل ثایق و لنج راهی دریا می‌شوند.

پیش‌بینی افزایش میزان صید

وی ادامه داد: در استان بوشهر ۵۰۰ فروند لنج صیادی فعالیت دارند که مجوز صید برای این شناورها سه روزه است و البته برای لنج‌های گناوه و دیلم مجوز پنج روزه صادر خواهد شد.

پاپری با اشاره به ممنوعیت صید در مناطقی مانند منگف، یرول، دیر، خارگ، هاله، بساطین، حله و گناوه خاطرنشان کرد: ۲۲ مرکز تخلیه صید برای صیادان در نظر گرفته شده است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با پیش‌بینی افزایش میزان صید میگو در سال جاری گفت: مجوز صید میگو برای قایق‌های تفریحی و بی هویت صادر نمی‌شود.