به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سید علی حسینی شنبه‌شب در آئین یادواره جهادگر شهید ابوطالب احمدیه در بوستان شهدای گمنام بردخون اظهار داشت: شهادت در راه خدا بزرگ‌ترین پاداش هجرت و ایثار است.

وی با بیان اینکه هر آنچه داریم مدیون خون شهیدان است، اضافه کرد: رهبری معظم انقلاب اسلامی چشم امیدش به جوانان است و به این پشتوانه در مقابل دشمنان و استکبار ایستاده است.

امام جمعه دیر افزود: امروزه دشمنان با سیاه‌نمایی و شیطنت تلاش می‌کنند که دل مردم خالی شود و بیان می‌دارند جوانان و اقشار مختلف مردم در گذشته فداکاری می‌کردند، اما جوانان امروز نیز از جوانان دیروز کمتر نیستند.

وی اضافه کرد: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی نسل امروز همچنان مانند نسل اول انقلاب از دستاوردها و آرمان‌های انقلاب اسلامی پاسداری می‌کنند و ایثارگرانه در مقابل استکبار جهانی ایستاده است.

حسینی ادامه داد: جوانان ایران اسلامی دشمن را به ستوه آورده و رهبری معظم انقلاب اسلامی به پشتوانه این جوانان فداکار که در همه صحنه‌ها حضور دارند، بر دشمن فریاد می‌کشد و استکبار در مقابل ما به زانو در آمده است.

امام جمعه دیر ابراز داشت: شهیدان جان دادند و دشمن را عقب راندند و امروز نیز جوانان ما از حرم اهل بیت (ع) دفاع می‌کنند پس خانواده شهدا امیدوار باشند زیرا نسل جوان در خط شهیدان حرکت می‌کند و ابهت و اقتدار استکبار در هم شکسته است.

وی با تأکید بر پایبندی به استراتژی مقاومت گفت: اگر جامعه‌ای مقاومت کند دشمن عقب می‌نشیند و مشکلات حل می‌شود چرا که شهیدان نیز مقاومت کردند و به پیروزی دست یافتند.

در ادامه از خانواده شهید احمدیه تجلیل شد و یکی از همرزمان و همکاران قدیمی شهید به بیان خاطراتی از دوران حماسه و ایثار پرداخت و وصیت نامه شهید قرائت شد.

شهید ابوطالب احمدیه متولد بافق استان یزد در اوایل انقلاب اسلامی به عنوان جهادگر در بخش بردخون فعالیت می‌کرد و پس از آغاز جنگ تحمیلی در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی حضور یافت و از اهداف نظام اسلامی دفاع کرد و در عملیات رمضان به درجه شهادت نائل شد اما تاکنون جسد این شهید عزیز پیدا نشده و به پاس سال‌ها مجاهدت و جهاد در این منطقه، قبری نمادین در گلزار شهدای بردخون برای وی آماده شده است.