به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر یکشنبه در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر در سال جاری، اظهار داشت: فرهنگ یک مجموعه‌ای از اندیشه و رفتار است که نیازمند برنامه ریزی و مهندسی خاص است.

وی افزود: فرهنگ اگر به صورت درست تولید و مدیریت شود می‌تواند دچار هنجار در جامعه شود در غیر این صورت موجب ناهنجاری می‌گردد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با بیان اینکه در تاریخ اسلام شاهد آن هستیم که مساجد مرکز مهندسی و فرهنگی جامعه بوده است، عنوان کرد: به همین دلیل است که باید فعالیت فوق‌العادهای در این عرصه با دقت و سرمایه گزاری مناسب انجام شود.

صفایی بوشهری در ادامه تصریح کرد: اگر در حوزه تولید فرهنگ و ساماندهی کم کاری شود منجر به ایجاد چالش و ناهنجاری در جامعه خواهد شد که عواقب جبران ناپذیری دارد.

وی با بیان اینکه یکی از ابعاد مسجد که بعد از انقلاب رونق گرفته است توجه به کانون‌های فرهنگی و هنری بوده است، خاطرنشان کرد: اکنون نیز که دشمنان در ساختار نبرد نرم خود، برای حوزه تخریب فرهنگی برنامه ریزی کرده است ما باید با تقویت خط مقاومت فرهنگی که در رأس آن مساجد هستند موجب خنثی کردن هجمه‌های دشمنان به جامعه بویژه جوانان شویم.