به گزارش خبرنگار مهر، عباس اسدروز صبح دوشنبه در بازدید میدانی از تاسیسات نفتی پایانه نفتی خارگ اظهار داشت: پایانه خارگ یکی از استانداردترین و ایمن ترین پایانه های نفتی دنیا به شمار می رود.

مدیر عامل پایانه های نفتی ایران اضافه کرد: سرعت بالای بارگیری با رعایت اصول استاندارد روز جهان و توسط کارکنان بومی و خدوم صنعت نفت این پایانه را به عنوان یک برند در سطح بین المللی مطرح کرده است.

وی افزود: بارگیری سریع، ایمنی عملیات، دقت در اندازه گیری نفت خام، تحویل اسناد و مشخصات نفت خام و وجود شناورهای آتشخوار را از ویژگی های پایانه نفتی خارگ است و خوشبختانه طی سالیان اخیر هیچگونه حادثه ای در این پایانه به دلیل رعایت اصول ایمنی صورت نگرفته است.

اسدروز تصریح کرد: در بعد اقتصادی با رعایت اصول استاندارد و ایجاد خودکفایی در برخی از قطعات مهم و حیاتی این شرکت صرفه جویی چشمگیری صورت گرفته است و این روند توسط واحدهای فنی و عملیاتی به صورت مستمر در حال برنامه ریزی و پایش است.

وی گفت: شتاب دهی پروژه‌های عملیاتی به‌ویژه بهسازی و نوسازی تاسیسات مهم و حیاتی کشور در پایانه‌های نفتی ایران به دست فرزندان ایران اسلامی با تدوین یک برنامه ریزی مدون در حال انجام است و این نوید بخش خودکفایی در حوزه پایانه های نفتی ایران است.

مدیرعامل پایانه‌های نفتی ایران یادآور شد: متخصصان صنعت نفت و صنایع حمل و نقل جهان هنوز فرمولی برای بیش از سه هزار روز صدور نفت از جزیره خارگ در شرایط جنگی نیافته‌اند و قصه تپش نفت از خارگ در زیر سنگین‌ترین حمله‌های دشمن، همچنان یکی از جذاب ترین داستان‌های ناخدایان و ملوانان نفتکش‌ها و سرزمین‌های دوردست است.