به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، محمدرضا ابراهیم زاده ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رقابت‌های جهانی دوومیدانی کم بینایان و نابینایان در بیدگوشج لهستان برگزار شد و شش ورزشکار بوشهر به نمایندگی از کشورمان در آن حضور داشتند.

وی با اشاره به کسب ۹ مدال توسط ورزشکاران بوشهری، اضافه کرد: آخرین روز از مسابقات جهانی دوومیدانی کم بینایان و نابینایان جهان، عذرا مهدوی کیا در ماده دو ۴۰۰ متر با کسب رکورد ۱۰.۰۷ دقیقه نشان برنز را کسب کرد. نفر اول از کشور مراکش و نفر دوم از کشور کلمبیا بودند.

رئیس هیئت دوومیدانی استان بوشهر بیان کرد: در این مسابقات، عذرا مهدوی کیا نیز پیش از نشان برنزی که دیروز در ماده ۴۰۰ متر گرفت، در ماده پرتاب نیزه کلاس T۱۳ با ثبت رکورد ۳۵ متر و ۴ سانتیمتر نشان طلا را به گردن آویخته و رکورددار آسیا و ایران شده بود.

ابراهیم زاده ادامه داد: امیر خسروانی در ماده پرش طول کلاس T۱۲، موفق شد با کسب رکورد ۷ متر و ۹ سانتیمتر به نشان طلا دست یابد و رکورد کشور را بهبود بخشید. این ورزشکار همچنین در ماده دو ۱۰۰ متر، با رکورد ۱۱.۴۱ ثانیه نشان نقره گرفت.

رئیس هیئت دو و میدانی کم بینایان و نابینایان استان بوشهر بیان کرد: علی شمشیری دیگر ملی پوش بوشهری در پرتاب دیسک با کسب رکورد ۴۳.۲۲ متر به نشان طلا و در ماده پرتاب وزنه کلاس T۱۲ با ثبت رکورد ۱۲ متر و ۴۳ سانتیمتر به نشان برنز دست یافت.

ابراهیم زاده گفت: همچنین سید حبیب حسینی در دو ۲۰۰ متر با زمان ۲۳.۹۴ ثانیه به نشان نقره رسید، ناصر حسن پور در همین ماده با زمان ۲۴.۵۶ ثانیه به نشان برنز دست یافت و سجاد نیک پرست در پرتاب نیزه با ثبت رکورد ۵۶.۸۳ متر نشان برنز گرفت.