به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالمجید دراهکی در نشست با امام جمعه بوشهر اظهار داشت: آموزش فنی و حرفه‌ای با ۱۵ مرکز ثابت شهری ،۱۳۵ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای و ۱۲۰ کارگاه آموزشی در حوزه‌های مختلف نسبت به ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اقدام می‌کند.

وی ادامه داد: در راستای تربیت نیروی ماهر فارغ التحصیل در سطح استان اولین مرکز مشاوره و هدایت آموزشی در هفته ملی مهارت در دانشگاه خلیج فارس بوشهر افتتاح خواهد شد.

وی با تشریح برنامه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای به توسعه آموزش‌های مهارتی در بین نیروهای مسلح اشاره کرد و افزود: با نگاه به توانمندسازی سربازان وظیفه در جهت توسعه اشتغال پایدار آموزش‌های مهارتی در بیش از ۵۰ کارگاه مهارتی در پادگان‌ها و یگان‌های نظامی استان ارائه می‌شود.

وی به توسعه آموزش‌های مهارتی در روستاهای استان بوشهر اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته بیش از ۵ هزار نفر آموزش‌های مهارتی را در ۸۰ روستا فرا گرفتند که با برنامه ریزی منسجم در سال جاری آموزش‌های مهارتی در بیش از ۱۰۰ روستا در ۳۰۰ دوره آموزشی ارائه خواهد شد.

دراهکی به توانمندسازی زندانیان با آموزش‌های مهارتی اشاره کرد و افزود: با هماهنگی با مدیر کل زندان‌ها و اقدامات امنیتی استان بوشهر ۵ کارگاه آموزشی در زندان‌ها مستقر شده که ضمن آموزش نسبت به تولید محصولات اقدام می‌شود که خود گامی در جهت درآمد زایی زندانیان است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با تاکید به توسعه آموزش‌های مهارتی در سنین پایه اظهار کرد: در جهت توسعه مهارت‌ها در بین دانش آموزان طرح ایران مهارت با ۵۰۰ حرفه مهارتی در مدارس استان بوشهر با همکاری آموزشگاه‌های آزاد استان رایه می‌شود.

وی به تفاهم نامه‌های همکاری با دیگر دستگاه‌ها و شرکت‌های صنعتی استان اشاره کرد و گفت: با ۴۵ تفاهم نامه همکاری در سطح استان بوشهر تا پایان سال امیدواریم بیش از ۳۷ هزار نفر در بخش دولتی و خصوصی آموزش‌های مهارتی را فرا گیرند.